Sport

Żużel wraca do Poznania

PSŻ Lechma Poznań - GTŻ Grudziądz 49:41 1.08.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

W najbliższa niedzielę na stadionie miejskim na Golęcinie wystartuje żużlowa PGE Ekstraliga. Sezon zainauguruje Betard Sparta Wrocław, który podejmie ROW Rybnik z Andreasem Jonnsonem na czele. Właśnie zakończył się remont obiektu, w tym montaż nowych siedzisk na trybunach.

Zakończyliśmy pewien etap modernizacji, ale myślimy o oświetleniu i zadaszeniu obiektu, żeby mecze mogły się odbywać w godzinach wieczornych. Liczę na to, że stadion będzie spełniał najwyższe wymogi i że będą się tu ścigać najlepsi – przekonywał Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta Poznania.

Wrocławska drużyna, która gościnnie trenuje na poznańskim Golęcinie, rozpocznie rozgrywki w niedzielę, 17 kwietnia o 16:45. Bilety można nabyć na stronie Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego.

Obiekt w ostatnich latach był remontowany. W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego wymieniono między innymi murawę na boisku do futbolu amerykańskiego, odtworzono tor żużlowy wraz z remontem band i zamontowano część krzesełek na trybunach. Właśnie zakończył się ostatni etap modernizacji. Teraz na trybunach jest 6275 krzesełek oraz 2000 miejsc stojących. Remont przeszły także kasy, bramki, park maszyn i pomieszczenia, które są dyspozycji WTS Sparty Wrocław.

Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przyznaje, że na jednym łuku nie ma jeszcze siedzisk. Ta część obiektu nie należy jednak do miasta. Część gruntu, na którym postawiono stadion to własność PKP. Miejscy urzędnicy rozmawiają z koleją nad możliwościami przyjęcia tego terenu.

Drużyna Betard Sparta Wrocław odwiedziła Poznań
Drużyna Betard Sparta Wrocław odwiedziła Poznań

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Ten cały żużel nigdy nie zadomowi się w Poznaniu .
    W tym konkretnym przypadku , czyżby poznaniacy mieli kibicować obcej drużynie ?