smaczneGO

Zostań pączkowym jurorem

Pączki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W poniedziałek, 21 lutego zbierze się jury konkursu „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022 – Smak Pączka”. Każdy może być członkiem kapituły, która przyzna nagrody, wystarczy wziąc udział w prostym konkursie.

Jak zostać członkiem kapituły konkursowej?

Wśród mieszkańców wielkopolski wielbicieli pączków nie brakuje – tych tradycyjnych, z konfiturą czy marmoladą oraz innych, z wymyślnymi nadzieniami lub z dziurką, w kolorowym lukrze. Czy zdecydują się podjąć wyzwanie i wybiorą najlepszy smak pączka? Już 21 lutego będzie można spróbować wspaniałych wyrobów od lokalnych cukierników. By zostać członkiem tzw. konsumenckiej kapituły konkursowej należy zgłosić się w zabawie facebookowej Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” i do dnia 16 lutego br. odpowiedzieć na fundamentalne pytanie – dlaczego to ja powinnam/powinienem zostać członkiem jury? Instytut Skrzynki, powiatowa instytucja kultury organizująca tę apetyczną konkurencję wybierze najlepsze odpowiedzi.

Drugim sposobem na możliwość zasiadania w jury jest udział w konkursie na antenie Radia Emaus podczas audycji „Spotkania przy kawie” 14 lutego o godz. 17:30 poświęconej pączkom.

Członkowie dwóch kapituł konkursowych zbiorą się w poniedziałek 21 lutego o godz. 11.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu i przyznają nagrody i wyróżnienia w kategorii pączków tradycyjnych oraz innych.

Pierwszą kapitułę będą stanowić konsumenci, drugą zaś zaproszeni eksperci kulinarni. Ponadto smakołykom z powiatu poznańskiego przyznane zostaną certyfikaty za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022 – Smak Pączka” – opowiada Jan Babczyszyn, p.o. Dyrektora Instytutu Skrzynki.

W konkursie mogą wziąć udział cukiernie, piekarnie, obiekty gastronomiczne oraz koła gospodyń wiejskich z całej wielkopolski przesyłając zgłoszenie do dnia 20.02.2022 r. drogą e-mailową na adres kontakt@smakipowiatupoznanskiego.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.smakipowiatupoznanskiego.pl. Pączki należy dostarczyć we wspominane miejsce konkursu dnia 21.02.2022 r. w godz. 9:00 – 11:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz