POZnań

Znów działa czytelnia w Bibliotece Raczyńskich

Gospodarska wizyta na poznańskich inwestycjach - Bblioteka Raczyńskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po kilkumiesięcznej przerwie, związanej z pandemią koronawirusa, znów można poczytać w Bibliotece Raczyńskich. Ostatniego dnia sierpnia udostępniono na powrót czytelnię w głównym gmachu. Tak jak w całym budynku, obowiązuje tam reżim sanitarny, m.in. limit osób korzystających z pomieszczenia, konieczność wcześniejszych zapisów czy zakrywania ust. 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia dla wszystkich czytelników dostępna będzie Czytelnia Zbiorów Specjalnych, mieszcząca się w nowym gmachu na III piętrze. W pomieszczeniu może pracować jednocześnie 6 osób. Korzystanie z czytelni wymaga zamówienia zbiorów oraz zarezerwowania terminu i godziny wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem. 

W czytelni udostępniane będą zbiory z kolekcji Księgozbioru Podstawowego, Archiwum Dziecięcego, czasopisma i magazyny oznaczone symbolem “Do korzystania w Czytelni Ogólnej” oraz zbiory specjalne. Każda wizyta wymaga obowiązkowej rezerwacji mailowej pod adresem: informacja@bracz.edu.pl. Zamówienie powinno się złożyć najwcześniej 5 dni roboczych, a najpóźniej 2 dni robocze przed zarezerwowanym terminem wizyty. W treści należy podać swoje dane: imię i nazwisko, nr karty czytelnika, numer telefonu oraz dane książki: autora, tytuł, rok wydania, jej sygnaturę, a w przypadku czasopisma: tytuł, rok wydania, rocznik/tom, nr zeszytu, sygnaturę. Jednorazowomożna zamówić nie więcej niż 5 materiałów. 

Z bibliotecznych zbiorów można będzie korzystać od poniedziałku do piątku w przedziałach czasowych: 9:00-11:30, 12:00-14:30, 15:00-17:30, 18:00-19:45. Natomiast zbiory specjalne udostępniane są w dni robocze, w godzinach: 9:00-11:30, 12:00-14:30. Czytelnik może dokonać rezerwacji miejsca maksymalnie na dwa, wybrane przez siebie przedziały czasowe.

Przed wejściem do czytelni każdy zobowiązany jest do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu. Czytelnicy muszą zakrywać usta i nos. Podczas przerw sanitarnych należy opuścić przestrzeń czytelni. W przypadku nieprzestrzegania instrukcji lub zaleceń dyżurnego bibliotekarza lub pracownika wewnętrznej służby ochrony biblioteki czytelnik może zostać zobowiązany do niezwłocznego zwrotu udostępnionych mu zbiorów i opuszczenia terenu biblioteki.

Od poniedziałku, 31 sierpnia swoje zasoby na miejscu udostępnia także Ośrodek Dokumentacji Wielkopolskiego Środowiska Literackiego (Dom Literatury).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz