POZnań

Targi Hobby już w ten weekend

Targi Hobby 2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Targi Hobby 2015

Makiety z klocków LEGO, gry planszowe, szycie i rękodzieło – to wszystko i wiele więcej czeka na uczestników na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszy weekend września (5-6.09) Targi HOBBY zachęcą do odkrywania pasji.

Po raz 17. pasjonaci rozrywek offline spotkają się na Targach HOBBY. W wydarzeniu biorą udział zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi, którzy wybierają pasje z dala od smartfonów, komputerów czy konsoli do gier. Targi pokazują, że taka forma spędzania wolnego czasu ma rację bytu w XXI wieku oraz że – wbrew panującym trendom – pasjonatów m.in. modelarstwa, gier planszowych czy sportu jest całkiem sporo.

Wzorem zeszłorocznej edycji targi podzielone będą na strefy tematyczne, w których non stop będą odbywały się pokazy, wystawy, turnieje, warsztaty czy inne atrakcje, mające na celu odkrycie nowej pasji, rozwinięcie dotychczasowej lub spotkanie podobnych sobie hobbystów. Na co można liczyć w tym roku? 

Strefa z klocków LEGO

Na HOBBY znajdzie się ogromna wystawa z klocków LEGO przygotowana przez Stowarzyszenie Zbudujmy To! Pasjonaci zaprezentują m.in. największą w Polsce makietę kolejową, a także pokażą całe miasta, zamki, postacie z filmów czy kultowe pojazdy jak… Fiat 125p. Dodatkowo Grupa Vintage LEGO Sets zaprezentuje najciekawsze retro zestawy. Dla wielu będzie to powrót do przeszłości! 

Strefa Gier Planszowych

W tej części targów odbędzie się Festiwal Gier Planszowych GRAnat od Fundacji Zagrajmy z dwoma game roomami, gdzie wolontariusze będą rekomendować gry i tłumaczyć zasady, zarówno profesjonalnym graczom, jak i pasjonatom. Na HOBBY znajdzie się również przestrzeń dla fanów gier fabularnych i bitewnych takich jak Warhammer. Organizatorzy tej strefy przygotowali m.in. warsztaty z malowania figurek (w tym speed painting) czy szereg mini prelekcji na temat gier planszowych. Strefę Gier Planszowych wzbogaci ekspozycja od producentów takich jak CUBE czy G3, a także przestrzeń od Pampera, czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier, którzy podczas targów będą czekali na pasjonatów tworzących własne gry. Dodatkowo Wielkopolski Związek Szachowy zorganizuje mini turniej.

Strefa Modelarstwa

Targi staną się areną XX Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych organizowanych przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Bogata wystawa od miłośników kolei w miniaturze zostanie wzbogacona o kolekcje klubów modelarskich z całej Polski, a także prywatnych kolekcjonerów. Na pasjonatów modelarstwa czeka również bogata ekspozycja od największych sklepów w Polsce. Ponadto grupa Warsztaty Modelarskie Poznań zadba o pokaz na żywo, podczas którego każdy uczestnik HOBBY zobaczy, jak to robią profesjonaliści.

Strefa Szycia, Rękodzieła i DIY

Zeszłoroczna nowość zostaje wzbogacona o nowy element: rękodzieło. W Strefie Szycia, Rękodzieła i DIY na uczestników czekają m.in. warsztaty tapicerowania paneli ozdobnych, robienia na drutach, prostych przeróbek krawieckich czy szycia worko-plecaka ze starych jeansów. Nowością w strefie będzie prelekcja połączona z degustacją nalewek od Nalewkarni Longinus. Liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej (kontakt@polskaizba-diy.pl). 

Strefa Sportowa

Na pasjonatów w każdy wieku czeka również m.in. Strefa Sportowa z nauką jazdy na longboardzie, geocachingu, treningiem aikido czy piłki nożnej od Akademii Reissa. W ramach targów odbędą się także zawody w drifcie samochodów zdalnie sterowanych RC z torem otwartym dla publiczności czy pokaz mini robotów. 

Bilety i karty parkingowe dla samochodów można kupić tylko online na stronie www.ToBilet.pl – bilet trzeba pobrać również dla dzieci, ponieważ każdy uczestnik wydarzenia musi wypełnić ankietę epidemiologiczną. Dodatkowo w Holu Wschodnim od ulicy Głogowskiej znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie pracownicy targów pomogą zakupić bilet online i wypełnić ankietę epidemiologiczną. Na targach dla zapewnienia bezpieczeństwa obowiązuje szereg zasad jak np. bezdotykowy pomiar temperatury czy nakaz zakrywania nosa i ust.

W pierwszy weekend września na terenie MTP oprócz Targów HOBBY odbędzie się również wydarzenie dla miłośników zwierząt, czyli Animal Fest oraz wystawa Dinozaury w trójwymiarze (bilet na HOBBY umożliwia wejście na Animal Fest – i odwrotnie, na wystawę Dinozaury obowiązują osobne wejściówki).

Wydarzenia odbędą się w godz. 10:00-18:00 (sobota) i godz. 10:00-17:00 (niedziela) w pawilonach 3 i 3A.
Wejście: Hol Wschodni (ul. Głogowska), wjazd samochodem od ul. Śniadeckich.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz