K U L T U R A Komorniki

Żniwowanie w Szreniawie!

Muzeum w Szreniawie - Retro Show (3)  Foto: materiały prasowe

Występy zespołów ludowych, warsztaty i przede wszystkim pokazy dawnych prac polowych to atrakcje cyklicznej plenerowej imprezy “Przeszłość-przyszłości. Żniwa w Szreniawie” na którą zaprasza Narodowe Muzeum Rolnictwa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie po raz kolejny “Festiwal Sztuki Ludowej”.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny na pokazy żniwne “Od sierpa do kombajnu”, zobaczyć będzie można także pracę wołów i koni, cepów, młocarni, wialni i stępów. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i zabawach w sianie, rozpoznawaniu zbóż czy żniwnym torze przeszkód.

Atrakcje muzyczne zagwarantują występy zespołów ludowych z Algierii, Białorusi, Grecji, Macedonii, Słowacji, Ukrainy oraz różnych regionów Hiszpanii, w ramach Festiwalu Sztuki Ludowej

Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, łączące tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące nie tylko oryginalne produkty ale te, które czerpią inspiracje z kultury ludowej np. pokazy mody. Oprócz prezentacji scenicznych odbywają się, prowadzone przez regionalistów i wykładowców, warsztaty wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne), muzyczno-instrumentalne (instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec ludowy).

“Przeszłość-przyszłości. Żniwa w Szreniawie”, niedziela, 26 sierpnia 2018r. godz. 11.00-18.00 – Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego.

Użyte w artykule zdjęcia: Mariusz Gąszczołowski, materiały prasowe, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz