K U L T U R A

ENEMEF: Maraton Supermocy

Zapraszamy na piątkowy Maraton Supermocy z premierą Mrocznych Umysłów, czyli najnowszego filmu twórców Stranger Things. Mamy dla was podwójne zaproszenia do Multikina!

ENEMEF: Maraton Supermocy to idealna okazja dla fanów Stranger Things oraz X-Files, aby zobaczyć cztery klimatyczne i pełne niezwykłych mocy filmy – zaprasza Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – to wyjątkowa noc w mrocznym i tajemniczym świecie nadprzyrodzonych zdolności i niewyjaśnionych zdarzeń.

Niesamowity klimat, nadnaturalne siły, paranormalne zjawiska, nadprzyrodzone zdolności, intrygujące tajemnice i tytułowe supermoce gwarantują filmową noc nie z tej ziemi. Wszystko to za sprawą czterech mrocznych filmów, w tym premiery Mrocznych umysłów, czyli najnowszego dzieła twórców serialu Stranger Things.

Oprócz premiery Mrocznych umysłów zobaczymy także efektowny film X-MEN: PIERWSZA KLASA, fenomenalny LOGAN: WOLVERINE oraz niebanalną KRONIKĘ.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 39,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Oto pytanie konkursowe:

Kto wyreżyserował film Mroczne umysły, który zobaczymy premierowo w piątek?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do środy (22.06) do godziny 19:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

MROCZNE UMYSŁY – to nowy film twórców genialnego serialu “Stranger Things”, oparty na bestsellerowych powieściach Alexandry Baracken. Grupa nastolatków w niewyjaśniony sposób zyskuje nadprzyrodzone moce. Ponieważ rząd uznaje ich za zagrożenie, zostają skazani na pobyt w zamkniętym, rządowym obozie. Wśród nich jest szesnastoletnia Ruby, której udaje się uciec. Dziewczyna dołącza do grupy podobnych uciekinierów, razem postanawiają wykorzystać swoje moce, aby walczyć o wolność. Utrzymany w mrocznym klimacie podobnym do “Stranger Things”, wciągający i trzymający w napięciu.

X-Men: Pierwsza klasa – to efektowny film akcji, ukazujący początek sagi X-Men. Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim był zagrożeniem dla całego świata. Wtedy też odkryto istnienie mutantów. Charles Xavier i Erik Lensherr byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Zanim zostali śmiertelnymi wrogami, przyjaźnili się i połączyli swe siły z innymi mutantami, aby zapobiec największemu zagrożeniu, przed którym stanął świat. Dzięki fenomenalnym efektom specjalnym, ale także doskonałej grze aktorskiej, ta część przez wielu uważana jest za najlepszą z całej serii.

LOGAN: WOLVERINE – finalna część przygód Wolverine’a, w której Hugh Jackman po raz ostatni wciela się w rolę kultowego, nieokrzesanego mutanta. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której mutanci żyją na marginesie ludzkiej społeczności. Logan nie potrafi odnaleźć się w tej rzeczywistości, do tego zaczyna mieć problemy z możliwościami regeneracyjnymi swojego ciała. Zapewnia opiekę schorowanemu mentorowi – Profesorowi X, a ten przekonuje Wolverine’a, aby wziął udział w ostatniej misji, która może ocalić rasę mutantów. Fenomenalne kreacje aktorskie, świetna akcja i rewelacyjne efekty specjalne sprawiły, że jest to jeden z najlepszych filmów minionego roku.

KRONIKA – wyjątkowy film o supermocach w oryginalnej, niespotykanej dla tej tematyki formie mockumentu. Trzech przyjaciół niespodziewanie zyskuje nadzwyczajne moce – potrafią m.in. przenosić przedmioty siłą umysłu oraz latać. Niepojęte zdolności przybierają na sile i wkrótce ukazują swą mroczną stronę. Chłopcom coraz trudniej zapanować nad sobą, niewinne wybryki stają się coraz bardziej niebezpieczne. Film ukazuje jasne i ciemne strony nadprzyrodzonych mocy w rękach zwykłych ludzi.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz