Aglomeracja

Znasz GO?

Cognifide Go Cup  Foto: M. Owsiana

Cognifide Go Cup Foto: M. OwsianaGO to jedna z najstarszych gier planszowych na świecie. Jest doskonałym ćwiczeniem dla umysłu, które rozwija umiejętności przewidywania i planowania, a oducza chciwości i lekkomyślności. W najbliższy weekend Poznań stanie się na dwa dni polską stolicą tej gry.

Podczas targów Hobby na terenie MTP odbywać się będzie Finał Cognifide Go Cup, podczas którego spotkają się najlepsi gracze z całego kraju.

Nauka zasad Go trwa zaledwie 5 minut, a grą można się potem cieszyć przez całe życie – mówi Sylwia Barcicka, organizatorka Cognifide Go Cup i członkini Honte – jeżeli ktoś chce poznać zasady naszej gry oraz dowiedzieć się, dlaczego łączy ona odpowiedzi na tak różne pytania, jak: dlaczego cyklopy wyginęły, czy ściany mają oczy, skoro mają uszy oraz skąd pochodzi nazwa Atari, to serdecznie zapraszamy na stoisko Honte podczas tegorocznych Targów Hobby.

Gra w Go rozpoczyna się od pustej planszy, która wygląda jak jednokolorowa szachownica. Na przecięciach gracze stawiają białe i czarne kamienie. Celem jest otoczenie terenu większego niż teren przeciwnika. Kamienie przeciwnika, otoczone z każdej strony, są zbijane. Zasady gry można poznać biorąc udział w pokazach i warsztatach organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Go Honte, który zrzesza poznańskich miłośników Go. Wśród jego członków znajdują się zarówno początkujący gracze, jak i uczestnicy Ligi o tytuł Mistrza Polski oraz reprezentanci naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Od stycznia do lipca, w ramach cyklu Cognifide Go Cup, odbyły się już trzy spotkania, rozgrywane w siedzibie firmy Cognifide w Poznaniu. Pula nagród w poznańskim turnieju jest jedną z najwyższych w polskich rozgrywkach Go. Dotychczasowe wyniki turnieju pokazują, że trudno będzie zrzucić z podium Marka Kamińskiego i Kamila Chwedynę, ale walka o 3 miejsce ciągle trwa.

Łączna pula nagród w turniejowym cyklu wynosi 4.000 zł. Imprezę zorganizował Wielkopolski Ośrodek Go Honte przy współpracy z poznańską firmą informatyczną Cognifide.

Przyjrzeć się grze najlepszych i samemu zacząć grać w GO będzie można podczas Targów Hobby w pawilonie numer 5 na terenie MTP w sobotę i niedzielę (19 – 20.10). Szczegółowe informacje o turnieju Cognifide Go Cup oraz formularz rejestracyjny można znaleźć klikając tutaj.

Cognifide Go Cup Foto: Katarzyna Wyskok

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz