DLA STUDENTA

Znany aktor i mistrz świata karate na kursie samoobrony dla pań

Robert Moskwa  Foto: wikipedia

Aktor Robert Moskwa występujący m.in. w serialu “M jak Miłość”, który jest także medalistą Mistrzostw Europy w karate, 2. Dan) a także Mistrza Świata w karate Maciej Grubski (7.Dan) poprowadzą kurs samoobrony dla pań.

Zajęcia organizuje prewencja poznańskiej Policji we współpracy ze Studencką Radą Miasta Poznania, uczelniami, środowiskiem akademickim. Podczas jednodniowego, bezpłatnego kursu „Obroń się sama – Studentki 2011″, przekazana będziemy teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu samoobrony kobiet. Podstawowym celem szkolenia jest przełamywanie stereotypów, przekazanie uczestniczkom kursu umiejętności w zakresie sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz w zakresie podstawowych technik samoobrony.

Robert Moskwa Foto: wikipediaSeminarium odbędzie się dnia 22.10.2011 roku w godz. 10.00 do 16.00 w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego „City Zen” ul. Droga Dębińska 10 C w Poznaniu.

Organizatorzy podkreślają, że celem kursu nie jest budowanie w kobietach fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że w jeden dzień nie jesteśmy w stanie nauczyć kogokolwiek samoobrony. Ale na pewno jesteśmy w stanie wiele zdziałać w sferze kobiecej świadomości. Wskazanie oczywistych mechanizmów psychologicznych, wskazanie błędów budujących mylne stereotypy „samoobrony” i „napastnika” czy wreszcie planowane ćwiczenia praktyczne mają w konsekwencji doprowadzić uczestniczki do przekonania, że „samoobrona kobiet ma sens” i zachęcić je w przyszłości do kontynuowania zajęć.

Bezpłatne wejściówki można otrzymać kontaktując się z przedstawicielami Studenckiej Rady Miasta Poznania e-mail : biuro@srmp.pl lub telefonicznie: Damian Dubina tel. 601058071, Magdalena Rabiega 693921171

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz