DLA STUDENTA

e-Government na UEP

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu  Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniu

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniue-Governmentu czyli e-administracja będzie głównym tematem dyskusji podczas konferencji, która poprzedzi jedno z najważniejszych i największych wydarzeń w ramach Unii Europejskiej w Polsce, podczas Polskiej Prezydencji. Gospodarzem jet pre-konferencji będzie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

W roli prelegentów wystąpią specjaliści z największych światowych firm informatycznych jak IBM, czy Microsoft, przedstawiciele rządowych agend i ciał doradczych, parków technologicznych oraz zachodnioeuropejskich uniwersytetów – informuje Agnieszka Hala z UEP. Dodaje także, samo wydarzenie ma na celu ukazanie wyników ważnych europejskich badań dotyczących e-Government w tworzeniu i wdrażaniu e-wizji i e-rozwiązań, jak również możliwości budowania nowych strategii opartych na obecnych wynikach.

Pre-konferencja ma na celu pokazanie symptomów i działań, wskazujących, że cho Europa szybko dojrzewa jako e-społeczeństwo, to w dalszym ciągu istnieje wiele wyzwań, które muszą zostać poddane zaawansowanym badaniom interdyscyplinarnym, aby zapewnić powszechne zrozumienie i wysoki poziom usług dla wszystkich.

Szczegółowo tematy dotyczą:

– Innowacji dla e-uczestnictwa w rządzie

– Innowacji dla e-uczestnictwa w biznesie

– Innowacji w e-usługach.

W ramach e-Governmentu (e-administracji), Rząd Polski wraz z Komisją Europejską są gospodarzami 6. Europejskiej Ministerialnej e-Government Konferencji o e-Government oraz Wystawy „Usługi e-Government bez granic dla Europejczyków”, która odbędzie się w Poznaniu 17-18 listopada 2011r. Na wydarzenie przybędzie około 800 delegatów.

Pre-konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w środę (16.11). Uczestnictwo w niej jest nieodpłatne.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez dwie agencje rządowe zajmujące się innowacjami: VINNOVA ze Szwecji oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z Polski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz