Nowe Miasto Rataje Żegrze

Zmiany w komunikacji na Żegrzu

Budowa trasy tramwajowej odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej - listopad 2018  Foto: PIM

Rozpoczyna się kolejny etap prac w ramach modernizacji Górnego Tarasu Rataj – przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. W niedzielę 7 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji autobusowej.

Zmieniona zostanie organizacja ruchu kołowego na rondzie Żegrze. Ruch odbywać się będzie tylko południową i wschodnią nitką ronda. Przystanek Rondo Żegrze w kierunku ronda Starołęka dla linii T1 zostanie przeniesiony z ul. Hetmańskiej na ul. Żegrze (przy wjeździe na stację benzynową).

Z uwagi na otwarcie skrzyżowania ulic Żegrze/Kurlandzka/Inflancka autobusy linii numer 152, 165, 174 i 184 będą przez nie przejeżdżały na wprost w obu kierunkach, nie objeżdżając już ronda Żegrze. Skorygowany zostanie rozkład jazdy tych linii.

Także autobusy nocne linii nr 238 i 245 nie będą objeżdżały ronda Żegrze, lecz będą skręcać bezpośrednio na skrzyżowaniu z ulicy Inflanckiej w lewo w ul. Żegrze, a następnie w ul. Kurlandzką.

Otwarte zostaną łącznice na skrzyżowaniu ulic Chartowo/Wiatraczna i jednocześnie zamknięty będzie przejazd na wprost ulicą Wiatraczną. Autobusy linii 155, 166, 192 i 232 jadące w kierunku ronda Rataje kursować będą stałymi trasami.

Autobusy linii 162 i 196 jadące w kierunku ronda Rataje, po zjeździe z ul. Krzywoustego pojadą ulicami: Wiatracznąi Chartowo do ul. Piaśnickiej, po czym zawrócą na wiadukcie i ulicą Chartowo wrócądo ul. Wiatracznej, a następnie kontynuować będą jazdę stałymi trasami do ronda Rataje.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 162 i 196 zatrzymają się na przystankach Os. Czecha oraz Os. Lecha na ul. Chartowo,

W celu ułatwienia przesiadek dla pasażerów linii nocnych, od nocy 7/8 kwietnia (niedziela/poniedziałek) autobusy linii nr 232 jadące w kierunku szpitala przy ul. Szwajcarskiej będą wjeżdżać na dworzec autobusowy rondo Rataje i zatrzymywać się na peronie 2, stanowisko 2 (stanowisko dla linii 152). Pozostałe przystanki bez zmian.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz