Centrum Jeżyce

Zmiany na Towarowej i Fabrycznej

Remont na Towarowej  Foto: Google Street View / lp

Przypominamy o zmianach komunikacyjnych, jakie rozpoczęły się w poświąteczny wtorek. Natkniemy się na nie na ulicach Towarowej i Fabrycznej. 

Pierwszy dzień obowiązywania tych zmian zbiegł się na szczęście z mniejszym nieco ruchem, ponieważ uczniowie mają jeszcze świąteczną przerwę w nauce.

Na ulicy Towarowej rozpoczął się remont torowiska tramwajowego. Spowodowało to konieczność zamknięcia dla samochodów środkowego odcinka tej ulicy  od wjazdu na parking przy posesji nr 45 do skrzyżowania z ul. Składową.

Jednocześnie zamknięty będzie wjazd w odcinek ul. Towarowej od skrzyżowania z ul. Składową w kierunku ul. Św. Marcin – informuje Miejski inżynier Ruchu – dojazd do posesji na tym zwężonym odcinku prowadzić będzie od strony ul. Św. Marcin, a wyjazd w stronę ulicy Składowej.

Objazd poprowadzi nas ulicami Składową, Taylora, al. Niepodległości i Powstańców Wielkopolskich.

Kolejne utrudnienia czekają nas na ulicy Fabrycznej. Tutaj ich powodem są prace związane z budową zasilania energetycznego do budynku przy ul. Fabrycznej 9/10.

Prace będą prowadzone na chodniku po południowej stronie ul. Fabrycznej, na odcinku od ul. Hetmańskiej do budynku zlokalizowanego w odległości ok 100 m za skrzyżowaniem z ul. Pamiątkową – wyjaśnia Miejski inżynier Ruchu.

Ponieważ chodnik zostanie zwężony obowiązywać tutaj będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.

Prace prowadzone będą także pod jezdnią ul. Fabrycznej w rejonie skrzyżowania z ul. Hetmańską i budynku, do którego doprowadzane jest zasilanie. Prace te powinny się zakończyć do 15 kwietnia.

Przypominamy również o wymianie szyn, podlewu, zwrotnicy zjazdowej przy rynku i nawierzchnia bitumicznej na ulicy Dąbrowskiego. Te prace wykonywane są punktowo między ulicą Żeromskiego a rynkiem Jeżyckim. Zmienionymi trasami jeżdżą w związku z tym autobusy linii nr 64, 236 i 246.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz