Winogrady

Zmalowali kierowcom niespodziankę na Kmiecej

Wyznaczone miejsca postojowe na ulicy Kmiecej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Wyznaczone miejsca postojowe na ulicy Kmiecej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmWyznaczone miejsca postojowe dla samochodów na ulicy Kmiecej wywołały dzisiaj od rana małe zamieszanie. Zaskoczeni byli kierowcy, którzy przyjeżdżali do znajdujących się firm, oraz mieszkańcy.

Pasy wyznaczające miejsca w których mogą parkować samochody zaczęły powstawać już w piątek po południu. Widzi pan jaką nam niespodziankę zrobili, też nie wiem gdzie parkować – żali się starsza pani obserwująca sytuację na ulicy z okien swojego domu.

Za chwilę przyszedł kolejny mieszkaniec, który całą sprawę postanowił wyjaśnić w Zarządzie Dróg Miejskich. Dowiedziałem się, że miejsca postojowe wyznaczono i oznakowano na polecenie Rady Osiedla, czyli to my zdecydowaliśmy, tylko dlaczego nikt nas nie pytał o zdanie? – mówił z lekkim zdenerwowaniem. Dodał również, że takie wyznaczone miejsca będą wkrótce na wszystkich uliczkach na Starych Winogradach.

To państwo wymalowali te koperty? – zainteresowała się kolejna mieszkanka, gdy zaczęliśmy fotografować. Okazało się, że to kolejna osoba tutaj mieszkająca zaskoczona całą sytuacją.

Wyznaczone miejsca postojowe na ulicy Kmiecej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Miejsc do parkowania nie ma zbyt dużo. Na samej ulicy Kmiecej między Słowiańską a Sołtysią może legalnie zaparkować… trzech kierowców! Ograniczenie parkowania ma ułatwić wyjazd z garaży i przejazd ulicami. Jeśli wyznacza się miejsca warto zadbać również o większy parking, na którym można zostawić samochód i przejść kawałek do miejsca docelowego.

Być może cała sytuacja przyniesie do budżetu miasta dodatkowe pieniądze z mandatów, jeśli Straż Miejska będzie rygorystycznie podchodziła do egzekwowania przepisów. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Okazuje się, że z wnioskiem o wyznaczenie miejsc parkingowych zwrócił w piśmie się do Rady Osiedla jeden z mieszkańców ulicy Kmiecej. Uznaliśmy, że rzeczywiście chaos związany z parkowaniem jest problem całego naszego osiedla i przychyliliśmy się do prośby tego mieszkańca – wyjaśnia Halina Owsianna z Rady – zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Miejskich o wyznaczenie miejsc postojowych na wszystkich uliczkach, ale w pierwszej kolejności na ulicy Kmiecej.

Dzisiaj Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Winogrady sprawdzi na miejscu jak w praktyce wygląda realizacja postulatu przez ZDM.

Wyznaczone miejsca postojowe na ulicy Kmiecej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz