POZnań Winogrady

Kolejne utrudnienia – od soboty remont na Pułaskiego

Od najbliżej soboty do środy, 25 lipca czekają na kolejne utrudnienia komunikacyjne. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o remoncie torowiska na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej / Libelta / Pułaskiego i Roosevelta.

Tramwaje linii nr 4, 10, 11 oraz linii turystycznej 0 kursować będą zmienioną trasą. Zawieszone zostaje także kursowanie linii nr 9 i 26, a linia nr 2 jeździć będzie z podwojoną częstotliwością. Na odcinku od Ronda Kaponiera do Ronda Solidarności oraz pętli Piątkowska uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa „za tramwaj” nr T4 i T9:

Linia nr 2: W związku z zawieszeniem funkcjonowania linii nr 9 kursy będą wykonywane przez wszystkie dni trwania remontu z podwojoną częstotliwością.

Linia nr 4: STAROŁĘKA – … – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA. Powrót – RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Fredry – Mielżyńskiego – … – STAROŁĘKA

Linia nr 9: Linia nie kursuje podczas remontu. Kursy na odcinku od pętli Dębiec do centrum wykonywane w ramach podwojonej częstotliwości linii nr 2.

Linia nr 10 (w obu kierunkach) – DĘBIEC – … – rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 11 (w obu kierunkach)- ZAWADY – … – rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 26: Linia nie kursuje podczas remontu.

Podczas remontu zmianie ulega także trasa linii turystycznej nr 0, która kursować będzie jak nocna linia 0N z dodatkowym wjazdem na teren Muzeum Komunikacji w zajezdni przy ulicy Głogowskiej.

Na czas remontu z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki: Poznańska, Sołacz, Św. Leonarda oraz Bonin. Wzdłuż ulicy Winogrady autobusy linii nr T4 będą zatrzymywać się na przystankach tramwajowych (przystanki Żniwna, Pasieka). Na pozostałych przystankach tramwajowych prosimy o korzystanie z przystanków autobusowych.

Armii Poznań – w obu kierunkach, na ulicy Winogrady w rejonie skrzyżowania z ulicą Armii Poznań
Rondo Solidarności – na ulicy Murawa przed rondem Solidarności (przystanek końcowy dla linii T4)
Murawa – w obu kierunkach, na ulicy Murawa przy skrzyżowaniu z ulicą Winogrady
Os. Pod Lipami – na ulicy Murawa przy skrzyżowaniu z ulicą Słowiańską

Przypominamy także że do piątku trwa remont torowiska na ulicy Fredry. Tu aż 8 linii musiało zmienić swoje trasy.

Schemat organizacji ruchu Roosvelta - Libelta - Poznańska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz