Wilda

ZKZL wyremontuje 100 letnią kamienicę na Wildzie

Kilińskiego 5  Foto: ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał nową umowę na modernizację kamienicy przy ul. Kilińskiego. Już niedługo ta ponad 100-letnia kamienica odzyska dawny blask.

Kamienica przy ul. Kilińskiego 5 została zbudowana w roku 1904 i od momentu powstania pełniła funkcję mieszkalną. Budynek składa się z części frontowej i oficyny a jej charakterystyczną częścią są elementy dekoracyjne znajdujące się na całej wysokości elewacji frontowej. Teraz, dzięki rozpoczętym pracom kamienica na nowo będzie świecić swoim blaskiem.

Prace obejmą naprawę dachu, który zostanie ocieplony razem z elewacją. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie prace zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych.

Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów oraz remontu klatki schodowej, który obejmie zarówno schody jak i balustrady. Wymianie lub renowacji ulegną również drzwi wewnętrzne, drzwi do piwnic a także drzwi kierujące na strych – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL

W przypadku tak szeroko zakrojonego remontu nie mogło zabraknąć prac nad poprawą różnych instalacji. ZKZL planuje bowiem remont instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz instalację centralnego ogrzewania połączoną z likwidacją pieców kaflowych. Jest to kolejny etap walki ze smogiem. W kamienicy przy ul. Kilińskiego zostanie zlikwidowanych aż 45 pieców kaflowych.

Plac budowy został już przekazany Głównemu Wykonawcy a pierwsze prace już się rozpoczęły. Spółka planuje zakończyć remont do końca 2022 roku. Koszt remontu kamienicy przy ul. Kilińskiego wyniesie ponad 3 miliony złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz