Sport

Zgrupowania Reprezentacji Polski U16 i U21 w lacrosse

Zgrupowania Reprezentacji Polski U16 i U21 w lacrosse  Foto: materiały prasowe

W miniony weekend we Wrześni odbyło się kolejne zgrupowanie żeńskiej kadry lacrosse w kategorii U21, przygotowujące drużynę narodową do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Pradze.

Poznań Hussars Ladies mocno angażuje się w ten projekt, stąd udział doświadczonych zawodniczek klubu Anny Walas i Klaudii Majorczyk, które poprowadziły treningi dla dziewczyn z całej Polski.

Zawodniczki intensywnie i sumiennie trenowały, rozwijając swoje umiejętności. Jesteśmy przekonani, że będą walczyć o najwyższe laury!

Równolegle odbyło się zgrupowanie zawodniczek z kategorii wiekowej U16. Treningi poprowadziła Magdalena Pietrzak – również zawodniczka poznańskiego klubu. Zawodniczki z Wrześni i Poznania miały okazję pogłębiać lakrosowe umiejętności i wspólnie przygotowywać się do planowanego na marzec turnieju Berlin Lacrosse Fest, w którym w zeszłym roku zdobyły 2 miejsce.

Poznań Hussars Ladies reprezentowały:

  • U21- Roksana Szaj, Zuzanna Stasiak, Maja Skonieczna, Afrodyta Chadzinikolau, Urszula Zawieja, Marianna Panek
  • U16- Wiktoria Krakowska, Amelia Cupa

Natomiast już 25 marca rozpoczyna się kolejny sezon Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Drużyna Poznań Hussars Ladies na otwarcie zmierzy się z Panthers Wrocław oraz AZS Walkirie Katowice.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz