POZnań

Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!

Zgotujmy razem trochę dobra... jeszcze raz  Foto: materiały prasowe

Poznań wsparł osoby w potrzebie, pomagając przy tym lokalnym restauracjom dotkniętym kryzysem. W piątek odbył się finał akcji “Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”. Lokale gastronomiczne, biorące udział w przedsięwzięciu, przygotowały i dostarczyły posiłki do potrzebujących.

Była to już druga odsłona akcji, w ramach której Miasto Poznań połączyło siły z lokalnymi restauratorami.  Przedsięwzięcie ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ze zgłoszeń, które napłynęły, wybrano 20 lokali. Każdy z nich otrzymał od Miasta wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł oraz przygotował 25 posiłków dla osób w kryzysie bezdomności.

W piątek, 12 marca restauracje najpierw przyrządziły jedzenie, a następnie dostarczyły je do wyznaczonych miejsc. Stamtąd posiłki były dystrybuowane dalej do osób potrzebujących, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Pogotowia Społecznego.

Pomaganie ma moc, w tym przypadku podwójną. Po raz kolejny wsparcie otrzymały nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także restauracje, które znajdują się dzisiaj w ciężkiej sytuacji. Dziękuję uczestnikom akcji za udział i zaangażowanie. Pandemia to trudny czas dla wszystkich, dlatego tym bardziej powinniśmy sobie wzajemnie pomagać – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Organizatorami przedsięwzięcia był Urząd Miasta Poznania oraz agencja LUCKYYOU – pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz