Stare Miasto

Zero Tolerancji na Starym

Mobilny posterunek na Starym  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Podczas nocnej akcji na Starym Rynku ponad 60 szkiełów wylegitymowało 231 osób, skontrolowal 53 samochody i przeprowadzili 11 interwencji. Wypisali 38 mandatów karnych oraz sporządzili 5 wniosków o ukaranie do Sądu. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 5 osób, które dopuściły się różnych przestępstw. To wynik akcji Zero Tolerancji.

Celem akcji, która była przeprowadzona z piątku na sobotę, było zapewnienie odwiedzającym Stary Rynek bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości – wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – w rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym można było bez wizyty w jednostce Policji złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu.

Podczas działań policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej skontrolowali również 85 zagrożonych miejsc.

Podsumowując cała akcję szkieły* przypominają. że picie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi jest wykroczeniem. Złamanie tego zakazu może grozić mandatem. Apelują także, by nie zostawiać bejmów* i flepów* bez nadzoru.

Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy – dodaje Patrycja Banaszak – należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski, a jego operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Jak zapowiadają szkieły działania Zero Tolerancji będą kontynuowane.

*flepy – tym, którzy nie znają gwary poznańskiej podpowiadamy, że to dokumenty, bejmy to pieniądze, a szkieły to policjanci.

Akcja Zero Tolerancji na Starym

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • a te mandaty to za co? 100% to picie i moze jakies smiecenie, bo do bójek nie ruszaja ze strachu.