Stare Miasto

Żydowskie ślady w Poznaniu – wycieczka

Kościół Bożego Ciała przed wojną  Foto: fotopolska

Przed nami kolejna tematyczna wycieczka po Poznaniu. Tym razem jej tematem będą żydowskie ślady w przestrzeni i historii Poznania.

Żydzi pojawili się się w Poznaniu setki lat temu, a w pewnych okresach stanowili prawie 30% mieszkańców miasta, ile zostało z ich świata do dzisiaj? – mówi Piotr Ciesielski z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl – wybierzmy się w podróż śladem poznańskich Żydów, odkryjmy ich sławnych przedstawicieli i poszukajmy prawdy w legendach.

Studnia w Kościele Najświętszej Krwi Pana JezusaBędzie to kolejna już wycieczka śladami poznańskich Żydów. Rozpocznie się ona na skwerze Akiwy Egera, a zakończy przy kościele Bożego Ciała. Dlaczego akurat w tym miejscu zakończy się ta historyczna wyprawa? Wiedzą wszyscy, którzy znają legendę związaną ze studzienką w kościele na ulicy Żydowskiej. Zapewne poznają ją także uczestnicy sobotniej wycieczki.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, zatem wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody – dodaje Piotr Ciesielski – na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Wycieczka Śladami poznańskich Żydów rozpocznie się na skwerze Akiwy Egera (róg ulicy Stawnej i Wronieckiej) w sobotę 27 lutego. Na chętnych czekać będzie Przewodnik z Grupy PoPoznaniu.pl. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 11:00, a kolejna o 15:00.

Synagoga (zdjecie z 1928 roku)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz