Sport

Zbigniew Boniek w Poznaniu

Akademia Młodych Orłów - podpisanie umowy  Foto:

Pod okiem wykwalifikowanych trenerów trenować będą młodzi wielkopolscy piłkarze. Wczoraj powołano Akademię Młodych Orłów – sportowy program, który wspierać będą Polski Związek Piłki Nożnej i miasto Poznań. Specjalną umowę podpisali prezes PZPN Zbigniew Boniek i prezydent Ryszard Grobelny.

Akademia Młodych Orłów - podpisanie umowySpotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 17 na os. Bolesława Chrobrego. Tam też rozpoczął się nabór do akademii w ramach „Dni Talentu” Testy sprawnościowe zaplanowano dla chłopców i dziewczynek z trzech grup wiekowych: skrzatów (rocznik 2009-2008), żaków (rocznik 2007-2006) oraz orlików (rocznik 2005-2004).

Projekt firmowany przez prezesa Bońka przewiduje stworzenie ośrodka Akademii Młodych Orłów w każdym z 16 miast wojewódzkich w całej Polsce i szkolenie młodzieży w oparciu o jednolity program opracowany przez najwyższej klasy specjalistów. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów będzie trenowało 96 dzieci (chłopcy oraz dziewczynki), które zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe: 6-7 lat, 8-9 lat oraz 10-11 lat.

W każdej kategorii będą utworzone po dwie 16-osobowe grupy. Program szkolenia młodzieży opracowany został przez Departament Szkolenia i Komisję Techniczną PZPN. Zajęcia odbywać będą się dwa razy w tygodniu na boisku Orlik przez cały rok szkolny. Dla dzieci udział w Akademii będzie bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz