PP: Lech Poznań – Wisła Kraków 2:0 (0:0)

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Kacper Hamalainen, Dariusz Dudka)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Kacper Hamalainen, Dariusz Dudka) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterObie drużyny stoczyły ze sobą sześć bojów w ramach Pucharu Polski. Jak dotąd to Lech Poznań w statystykach wypada lepiej, bo tylko raz pozwolił wygrać Wiśle, a było to w 2012 roku. Dzisiejszy mecz będzie ich siódmym spotkaniem. Kto będzie lepszy?

Trener Maciej Skorża w meczu z Wisłą nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników: Kebby Ceesaya, Jasmina Buricia, Vojo Ubiparipa, Dawida Kownackiego i Karola Linettego.

Franciszek Smuda na spotkanie w Poznaniu nie zabrał ze sobą: Semira Stilicia, Macieja Jankowskiego, Arkadiusza Głowackiego, Rafała Boguskiego, Pawła Brożka i Macieja Sadloka.

Zapraszamy do relacji na żywo z tego ważnego dla Lecha spotkania. Początek relacji o godzinie 20.45. Zapraszamy!

KKS Lech Poznań

2 - 0

Wisła Kraków

• 90+1 Jeszcze ostatnie podania piłki, jeszcze walka przed polem karnym Wisły i... gwidek - koniec meczu!
  • 90+1 oba zespoły marzą już chyba o końcowym gwizdku
  • 90' wykonują, ale piłkę wychwytuje od razu Gostomski
  • 90' Wisła ma rożny
  • 90' 2 minutry doliczone!
  • 90' Guerrier biegnie w kierunku naszej bramki, ale zostaje powalony przepisowo na murawę
  • 88' Wiślacy bardzo ofiarnie bronią swojego pola karnego - już zdają sobie sprawę, że nie dadzą rady odrobić straty
  • 86' kartonik zobaczył Trałka po faulu na Gargule - goście mają rzut wolny. Po nim kontra Lecha -szybka. Zatrzymany niestety Lovrencsics
  • 85' rzut wolny po faulu Lecha, Wiślacy nie rezygnują z walki o zdobycie naszej bramki
  • 84' Lechici jakby nieco starają się uspokić grę, wycofują się na chwilę, ale znów jesteśmy w natarciu!
  • 82' Piękna akcja Lecha w polu karnym Wisły zakończona rajdem Lovrencsicsa, niestety strzał był rozpaczliwie nieskuteczny
  • 81' Pawłowski biegnie z piłką w pole karne, ale zostaje skutecznie zatrzymany przez obronę Wisły
  • 79' WISŁA - wchodzi Kuczak LECH - zaczyna grę Drewiak
  • 77' Szymon Pawłowski - sam, strzela celnie poi indywidulanej akcji i mamy goooooooooooooooool!
  • 76' znowu gra jakby przyspieszyła, niestety po obu stronach - Lovrencsics wypuszcza piłkę do Hamalainena, ale zbytg silne
  • 73' Pawłowski pędzi z piłką środkiem boiska i... podaje? strzela? fatalna decyzja i piłka opuszcza boisko, a miał po obu stronach pikarzy, którzy mogli inaczej wykończyć ten rajd
  • 71' WISŁA - Sarki zszedł z boiska, a zastąpił go Łukasz Garguła
  • 70' Dośrodkowanie do pola karnego, piłka ląduje na głowie Lovrencsicsa, ale strzał jest mocno niecelny
  • 68' na boisku ponownie pomoc medyczna - na nosze trafia Sarki
  • 68' 10.695 kiboli na trybunach
  • 67' kolejna akcja i Pawłowski strzela golaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! piękny, z dystansu!
  • 66' Pawłowski strzela po rajdzie na bramkę Wisły, ale Bieszczad broni! Mamy kolejny jkarny!
  • 64' Lovrencsics wrzuca piłkę w pole karne, ale ta nie trafia do naszych piłkarzy, Wiślacy wykorzystują sytuację i budują szybką kontrę. Mało skuteczną na szczęście
  • 63' LECH - wchodzi Douglas, który zmienia Heriqueza
  • 61' Gostomski po strzale wiślaków ratuje sytuację! Oj Wisła zaczyna coraz pewniej i bliżej naszej bramki sobie poczynać
  • 60' Hamalainen i goooooooooooooool! nie - spalony
  • 58' Wisła - na boisko wszedł Kolanko
  • 57' Wisła ma rożny, ale wykonanie fatalne - piłka trafia na aut
  • 56' Smuda zaczyna nerwowo machać do swoich zawodników, krzyczy, podpowiada. Na razie nie przekłada się to na lepszą grę 😉
  • 55' po krótkiej akcji w stronę bramki strzela Lovrencsics, ale niecelnie
  • 55' rzut wolny, pięknie dośrodkowana piłką - wprost w ręce Bieszczada 🙁
  • 54' patrzę w prawo, w lewo... nic się nie dzieje - przynajmniej nie tyle ile domagają się kibole - gola! chcemy gola!
  • 51' w połowie boiska odbieramy piłkę gościom, szybki przerzut w kierunku bramki Wisły, gęsto tutaj od obrony Wisły, ale cały czas utrzymujemy się przy piłce
  • 49' Lovrencsics strzela podaną do niego piłkę, ale ta mija słupek bramki gości - chyba mu nie weszła zbyt dobrze na nogę
  • 48' Wolny dla Lecha jakieś 25 metrów, strzela Kamiński, pika mija mur, ale Bieszczad łapie ją pewnie
  • 46' zwodnicy tradycyjnie wymienili się połowami boiska ;)Gostomski czuje dzisiaj niesamowite przyciąganie środka boiska, często wychodzi z bramki - za daleko! Bieszczad będzie miał teraz trudniej, bo za nim baaaardzo w tej chwili głośny kocioł
  • 46' gra wznowiona 🙂
  • 45+1 koniec pierwszej połowy, bez bramek
  • minuta została doliczona do pierwszych 45 minut
  • 45' sędzia zatrzymuje mecz po faulu Lechity, goście mają rzut wolny po którym docierają pod nasze pole karne - piłkę przechwytujemy 1
  • 44' Hamalainen był blisko bramki, powalony walczy jeszcze o piłkę, ale ta w końcu zostaje wybita - szkoda
  • 43' Choć spotkanie chwilowo nie ma takiego tempa, to Lech cały czas dominuje, kontroluje sytuacje na boisku
  • 42' gra jakby "siadła" - i w tym momencie "obudził" się kocioł 🙂
  • 40' mamy rzut wolny, dośrodkowanie i Bieszczad piąstkuje piłkę - mamuy kolejny rzut rożny
  • 39' nie chcę krakać, ale jak mówi stare przysłowie pszczół mówi, że zmarnowane sytuacje sięmszczą 😉
  • 38' JEVTIC strzela, ale... strzał Bieszczad broni!!!!!!!!
  • 37' Lovrencsics faulowany na polu karnym i mamy KARNY!
  • 36' Lovrenncsics biegnie prawą stronę, ale obrońca wybija mu piłkę na aut
  • 35' ponownie powoli budujemy akcję, ale naciskany Keita kieruje piłkę do Gostomskiego - gęstnieje czerwony mur Wisły
  • 34' aleeeeeeee było znowu blisko - po dośrodkowaniu pada strzał na bramkę gości, ale piłkę pewnie niestety wyłapuje Bieszczad
  • 33' i jeszcze jeden - co się dzieje? 😉
  • 32' kolejny rzut rożny - już chyba 8 dla Lecha
  • 29' Sędzie dyktuje rzut wolny po tym jak któryś z Lechitów przewrócił obrońcę gości, ale do całej sytuacji doszło na połowie Wisły
  • 28' cały czas kontrolujemy sytuację, niemal każdą próbę ataku Wisły nasza obrona dusi w zarodku
  • 27' kolejna próba ataku bramki Bieszczada, ale sędzia zatrzymuje akcję sygnalizując spalony
  • 26' Gostmski zonu daleko od bramki! Oby tre jego spacery nie skończyły się utratą gola
  • 24' Krakowiacy coraz częściej pod naszą bramką. Właśnie udało się wyprowadzić kontrę, jednak piłka kierowana do Henriqueza została strzelona zbyt mocno i opuszcza nietknięta boisko.
  • 23' grę wznawia Gostomski... spokojnie. Mieliśmy kilka sytuacji, gol wisi w powietrzu!
  • 20' Gostomski wybiega z bramki a w jej kierunku biegnie piłkarz Wisły!!!! Ajjjjjjjjjjj! Wołąkiewicz na szczęście wybija piłkę, która leciała w stronę naszej bramki! Było niebezpiecznie. Po chwili kontra i piłka o centymetry mija słupek również pustej bramki Wisły
  • 19' Rożny wykonany krótko Wisła przejmuje piłkę, ale znou dobiega z nią tylko do połowy boiska
  • 18' Aleeeeeeeeeeeeeeeeee piękna akcja i strzał Henirqueza 0 niestety wybiija ją Gerard Bieszczad
  • 17' Mamy kolejny rożny - wykonywać go będzie Lovrencsics, do Henriqueza, ale po jego strzale piłka utknęła w gąszczu nóg - po chwili genialny strzał ale piłka odbija się od poprzeczki!
  • 15' Na boisko wbiega Szymon Pawłowski
  • 14' doskonałą sytuację wypracoweał w łaśnie Lovrencsics, ale piłkę którą podawał na środek pola karnego przechwycili obrońcy - szkoda, bo gdyby... no ale nie ma co gdybać
  • 13' Gramy w tej chwili cały czas w 10, a do wejścia szykuje się... nie widzę dokładnie
  • 12' Sadaev ma na nodze bandaż, kulejąc idzie w stronę ławki rezerwowych - czy to już ko0niec jego występu?
  • 11' Wiślacy starali się podejść z piłką pod naszą bramkę, ale stracili po drodze piłkę 😉
  • 10' Sędzia nie dopatrzył się faulu, ale nakazuje opuszczenie boiska
  • 9\' Lechici powoli budująsytuację, wpadają w pole karne a tutaj na murawę pada Sadaev - wzywani są lekarze
  • 7' Przez krótką chwilę to Wisła była w posiadaniu piłki, ale spokojnie - wszystko jest pod kontrolą!
  • 5\' Wykonujemy, ale po wstrzeleniyu piłki w pole bramkowe ta szybuje wysokooooo w trybuny.
  • 5\' Mamy rożny, realizowany i kolejny rożny. Lovrencics wykonuje i piłka po raz trzeci trafia za bramkę i mamy trzeci z kolei korner
  • 4\' Cały czas to Lech ma piłkę. Maciej Gostomski wyszedł z bramki niemal do środka boiska - prowokuje? 😉
  • 3\' Zaczynamy od rzutu wolnego, piłka iustawiona blisko rożnego. Dośrodkowanie i bramkarz piąstkuje piłkę
  • 2\' Wznawiamy teraz po kilku wymianach piłki od autu, na razie to Lech jest dłużej w posiadaniu piłki, ale to dopiero pierwsze minuty, czy sekundy spotkania
  • 1\\\' Już jest pierwsza próba strzału na bramkę gości 🙂
  • 1\' Zaczynamy mecz! Na trybunach około 10.000 kibiców.
  • 0\' trwa w tej chwili walka na doping między kibolami Kolejorza i Wisły, których nie ma zbyt wielu. Wciśnięci w gościnny kącik starają się jak mogą przekrzyczeć naszych. Nie jest to łatwe zadanie 😉
  • 0\' 5 minut zostało do meczu - stadion nie pęka w szwach, ale atmosfera jest gorącar. Bardzo dobrze, bo temperatura zaczęła spadać. Relacje zaczynamy o 20:45