Aglomeracja

Zawody CSI** na Woli

Dni Ułana - Konkurs skoków przez przeszkody 24.04.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dni Ułana - Konkurs skoków przez przeszkody 24.04.2010 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterJuż teraz zapraszamy na Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody CSI** DERBY Poznań, które odbywać się będą na Hipodromie Wola podczas ostatniego czerwcowego weekendu. Podczas organizowanej już po raz trzeci imprezy z łączną pulą nagród ponad 65.000 euro rozegrany zostanie III Memoriał Macieja Frankiewicza.

Na zawody przyjechać ma czołówka polskich i światowych zawodników, którzy rywalizować będą w 10 konkursach. Zostanie również rozegrany III Memoriał Macieja Frankiewicza. W jego ramach przewidziano w tym roku aż trzy konkurencje, w tym niezwykle widowiskowy konkurs Derby oraz dwa konkursy zaliczane do rankingu Światowej Federacji Jeździectwa Rolex FEI o nagrodę miasta Poznania i finałowy Grand Prix.

Nowością tegorocznych zawodów będą także międzynarodowe konkursy dla dzieci i młodzieży o randze kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Zawodnicy do lat 14 zmierzą się w trzech konkursach CSI Dzieci. W CSI Juniorów o zwycięstwo powalczy natomiast jeździecka młodzież.

Widzowie będą mieli okazję podziwiać między innymi pokazy kawaleryjskie wielkopolskich ułanów oraz akrobatyczne umiejętności kaskaderów, w tym efektowne aranżacje i układy w stylu western.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla publiczności, w tym przede wszystkim dla rodzin z dziećmi – zachęcają organizatorzy – w ostatni weekend przed wakacjami na najmłodszych czekać będzie na Woli położone tuż obok głównego parkuru Miasteczko Dziecięce Konik, a w nim szereg rodzinnych atrakcji, m.in. związane z tematyką konną warsztaty sportowe i plastyczne, a także „Eksperymentarium” oraz Klub Malucha, przygotowane przez pedagogów z przedszkola „Zaczarowany Park”.

Zorganizowane zostaną również warsztaty edukacyjne prowadzone między innymi przez ułanów. Na najmłodszych czekają kucyki, a starszych na pewno zainteresuje spotkanie z perszeronką Jagodą.

Wstęp na całą imprezę, która odbywać się będzie na terenie Hipodromu Wola od piątku 29 czerwca do niedzieli 1 lipca jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz