Aglomeracja

W poniedziałek ostatni mecz Euro2012 w Poznaniu

Strefa Kibica na Malcie podczas meczu Polska - Czechy - Poznań 16.06.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Strefa Kibica na Malcie podczas meczu Polska - Czechy - Poznań 16.06.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterGdy rozpoczynał się mecz naszej reprezentacji z Czechami nie było chyba nikogo w Strefie Kibica, kto nie wierzył w zwycięstwo i awans. Plac Wolności wypełniony był do ostatniego miejsca, a przez cały dzień bawiło się tu prawie 48.000 osób. Kolejnych 7.000 kibicowało naszym piłkarzom nad Maltą przy Polanie Harcerza.

W poniedziałek na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie ostatni mecz w ramach turnieju Euro 2012 w Poznaniu. Zagrają reprezentacje Irlandii i Włoch.

Drużyny Irlandii oraz Włoch przylecą na poznańską Ławicę dzisiaj. Kibice obu tych drużyn przyjeżdżają do naszego miasta. Na jednym z największych fan campów koło Areny nie ma już wolnych miejsc. Zgodnie z zaleceniami sztabu, wolontariusze sprawdzają, jak duża liczba mieszkańców fan campów zamierza wyjechać z Poznania pociągami po poniedziałkowym meczu Włochy-Irlandia – wyjaśnia Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – pozyskane dane pozwolą na elastyczne zwiększenie liczby wagonów w składach pociągów.

Choć po meczu było chwilami nerwowo, to służby wojewódzkie stwierdziły, że nie odnotowano większych naruszeń porządku publicznego. Nieco inaczej oceniają sytuację mieszkańcy między innymi Starego Rynku, którzy raczej się nie wyspali.

Strefa Kibica Euro2012 - mecz Irlandia - Chorwacja Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz