POZnań

Zatargi czyli sieć pomysłów na oryginalne prezenty

Plakat 4edycja ZATARGI  Foto:

Młodzi obiecujący projektanci, niezależni twórcy, artyści, będą prezentowali swoje dzieła podczas przedświątecznych „Zatargów“ organizowanych w klubie Opcja na Półwiejskiej.

Plakat 4edycja ZATARGIW jednym miejscu, w centrum miasta będą się mogli spotkać i wzajemnie inspirować wszyscy zorientowana na modę, ale rozumianą dosyć szeroko, by nie utknąć w ciasnym gorsecie, straszącym z większości poznańskich witryn.

Zatargi to sieć – ale nie sieciówka! Z naszego doświadczenia wynika, że zrzeszanie się niezależnych projektantów, artystów, aktywistów, przedstawicieli niezależnej gastronomii, wystawców, sprzedawców, wszystkich zainteresowanych kulturą miasta i ulicy, przedsiębiorców, to nie jest gra o sumie zerowej. Tu wszyscy wygrywają, bo nam chodzi właśnie o różnorodność i towarzyskość. “Zatargi” to sieć powiązań, kontaktów, pasji i zajawek. Przetestowana, działająca i wciąż udoskonalana, mówi Patrycja organizatorka przedsięwzięcia.

Zatargi chcą promować młodych projektantów, którzy dopiero zaczynają na rynku oraz niezależnych twórców, którzy już od kilku lat prężnie działają. Podstawowym kryterium, którym kierowano się wybierając projektantów na to wydarzenie, to dobry design, perfekcyjne wykonanie oraz oryginalny pomysł.

Chcemy pokazać, że polska moda jest ciekawa oraz umożliwić ludziom dotarcie do tego typu rzeczy. Chcemy pokazać, że taka moda jest na wyciągniecie ręki, że każdy może przyjść, przymierzyć, porozmawiać, kupić, mówi Patrycja.

Zatargi odbywać się będą w sobotę, 14 grudnia, w klubie “Opcja” oraz w bramie przy Półwiejskiej 18. Jak zapowiadają organizatorzy nie będzie to tylko impreza handlowa. Do swoich stoisk zapraszają wizażystki, będą także warsztaty stylizacji i fotografii. Tło artystyczne zapewnić mają prezentację mappingu, będzie można także zobaczyć dzieła powstałe w drukarce 3D. Podczas imprezy przygrywać będzie muzyka w stylu lat 80-tych.

Zatargi, Klub Opcja, 14 Grudnia, 12:00 – 18:00

Przedświąteczne Zatargi Foto: facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz