POZnań

Mikołajki IT

PGA 2013 - Poznań 18.10.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

400 osób, kilkadziesiąt zespołow z całej Polski o tak ciekawych nazwach jak: Mrówkojady w swetrach, Trzaskacze zdanek albo Lepkie Pace zamiast szukać mikołajkowych prezentów będzie próbowało znaleźć rozwiązanie skomplikowanych informatycznych zadań. 6 grudnia w Poznaniu rozpoczynają się VIII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym.

PGA 2013 - Poznań 18.10.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterDwudniowa impreza organizowana wspólnie przez Wydział Informatyki z Politechniki i Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Do Poznania przyjadą najbystrzejsze umysły IT z całej Polski. W tej pasji wiek nie ma znaczenia – wśród 132 zakwalifikowanych drużyn są uczniowie gimnazjów, liceów, studenci a także przedstawiciele firm.

– To największa i jedna z najważniejszych imprez programowania zespołowego w Polsce dla uczniów i studentów, która pozwala przygotować się do startu w prestiżowych imprezach jak: ACM International Collegiate Programming Contest czy Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym – wyjaśnia dr Rafał Witkowski, członek komitetu organizacyjnego zawodów.

Drużyny stoczą pojedynek w dwóch kategoriach. W klasyfikacji „open” wystartuje 84 drużyn. Natomiast w klasyfikacji „junior” przeznaczonej jest dla zespołów, których wszyscy zawodnicy nie ukończyli jeszcze szkoły średniej, będzie walczyło 48 teamów. Do walki o zwycięstwo stanie ponad 30 zespołów z Poznania i okolic.

Dla uczestników informatycznych zmagań zajęcia praktyczne przygotowali specjaliści z Grupy Allegro. – Wielkopolska ma bardzo wiele do zaoferowania talentom IT, dlatego cieszymy się, że taka impreza odbywa się właśnie w Poznaniu – mówi Marcin Mazurek, Dyrektor Działu Infrastruktury i Operacji IT– Poziom mistrzostw i zaangażowanie uczestników sprawia, że nie wahaliśmy się, by po raz drugi wesprzeć te zawody. Oprócz konkurencji głównej zawodnicy będą mogli wysłuchać prelekcji i porozmawiać z praktykami IT o rozwiązaniach stosowanych w znanych firmach technologicznych w kraju.

Czy Wielkopolska ma szanse stać się polskim zagłębiem ekspertów IT? Potrzebujemy trochę czasu, by sięgnąć po taki tytuł, ale imprezy rangi nadchodzących Mistrzostw zbliżają nas do tego celu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz