Aglomeracja

Zaszczepionym ma być lżej

SzczepimyWielkopolskie  Foto: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Rząd w ciągu kilkunastu dni podejmie decyzję, jak podzielić społeczeństwo na “bezpiecznych” i resztę – pisze w środowym wydaniu “Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak uniknąć zapaści podczas spodziewanej IV fali COVID-19, nie dławiąc jednocześnie gospodarki? Zaszczepieni powinni być wyłączeni z wszelkich restrykcji sanitarnych – taką opinię po spotkaniu przekazała Rada Medyczna przy premierze. Ale na stole leży kilka scenariuszy – podaje gazeta.

Szansą na uniknięcie restrykcji byłby negatywny wynik testu lub certyfikat szczepionkowy – mówią nam o +wariancie minimum+ osoby z rządu. Jeden z pomysłów dotyczy wizyty u lekarza – niezaszczepionych przed wejściem do gabinetu czekałby obowiązkowy szybki test na COVID-19. Inna koncepcja dotyczy limitów uczestników dużych imprez: przy kolejnej fali zachorowań dopuszczalna liczba byłaby znacznie zmniejszona, ale – podobnie jak dziś – limit dotyczyłby tylko niezaszczepionych – czytamy.

Jak podaje gazeta, dyskutowane jest też powielenie rozwiązań znanych z Francji, czyli ograniczenie dostępu do rozmaitych usług, zarówno publicznych, jak i komercyjnych, dla osób niezaszczepionych.

Z apelem m.in. o możliwość nieobsłużenia klienta, który nie udowodni, że poddał się szczepieniu, zwrócili się do premiera przedsiębiorcy. Chcieliby być też zwolnieni z konsekwencji prawnych związanych z taką odmową. Rząd patrzy na te postulaty przychylnie – podaje “Dziennik Gazeta Prawna.

źródło: (PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz