POZnań

Zaraz jedzie

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez smartfonów. Urządzenia te już dawno przestały służyć tylko do dzwonienia czy wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Podłączone do internetu, wzbogacone o wiele aplikacji staje się urządzeniem ułatwiającym nie tylko komunikację. Jedną z przydatnych na co dzień aplikacji stworzył ostatnio uczeń jednej z poznańskich szkół.

Korzystając z aplikacji, oczekując na przystanku na tramwaj czy autobus, dowiemy się w prosty sposób co zaraz jedzie. To właśnie jej nazwa: ZarazJedzie. Skąd pomysł na jej powstanie?

Od czasu pojawienia się wirtualnego monitora PEKA, mój tato zawsze sprawdzał z mozołem na ich stronie kiedy przyjedzie autobus – wyjaśnia Michał, autor aplikacji ZarazJedzie – stąd pomysł stworzenia aplikacji, która w łatwy i przejrzysty sposób zaprezentuje co zaraz jedzie.

Autorem tej nowej aplikacji jest 17-letni Michał, uczeń pierwszej klasy informatycznej poznańskiego Technikum Komunikacji. Jak przyznaje chcąc stworzyć apkę szukał inspiracji w otoczeniu.

Prace nad aplikacją trwały 3 m-c i wiele mnie nauczyły o procesie budowania i testowania mojej pierwszej aplikacji dla telefonów z logo jabłuszka – przyznaje Michał.

Do App Storu ta darmowa aplikacja trafiła pod koniec marca i do dzisiaj (6.06) pobrało ją blisko 100 osób. Możesz ją znaleźć klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD, zarazjedzie.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz