POZnań

Tramwaj z Naramowic do Centrum. ZDM zaprasza na konsultacje

Wizualizacja trasy  tramwajowej  Foto: ZTM

Jaka będzie trasa tramwajowa od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Małe Garbary i Estkowskiego? Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza na spotkanie, w trakcie którego zostanie przedstawiona koncepcja trasy, a mieszkańcy będą mogli wyrazić na jej temat swoje opinie.

Planowany jest kolejny etap inwestycji: budowa trasy od Wilczaka przez ulice Szelągowską i Garbary do zbiegu z ulicami Małe Garbary i Estkowskiego. Powstanie tej trasy pozwoli na bezpośredni i szybki dojazd z Naramowic do centrum miasta, co powinno skutkować wzrostem zainteresowania publicznym transportem zbiorowym.

Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji zbiorowej na odcinku pomiędzy pętlą Wilczak a zbiegiem ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego poprzez budowę nowej, dwutorowej trasy tramwajowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Oprócz budowy nowej trasy tramwajowej inwestycja obejmie również: przebudowę ul. Szelągowskiej, skrzyżowania ul. Szelągowskiej z ul. Armii Poznań oraz ulic przyległych, przebudowę wiaduktu kolejowego stacji Poznań Garbary, wraz z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwaj-autobus-kolej, przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej i budowę nowej infrastruktury rowerowej.

Do centrum Poznania ma prowadzić wydzielone torowisko ograniczające drgania i hałas. Ważnym elementem będzie także powstanie zintegrowanego węzła przesiadkowego Poznań Garbary. Do skrzyżowania Garbar z ul. Estkowskiego powstaną nowe przystanki m.in. przy Starej Rzeźni.

Spotkanie konsultacyjne, w trakcie którego omówione zostaną propozycje, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat. Spotkanie to odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 przy ul. Garbary 82.

Wnioski, uwagi i opinie do projektowanego układu można składać nie tylko podczas spotkania, ale również w dniach od 12 czerwca do 3 lipca br. za pośrednictwem: poczty tradycyjnej (na adres: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Matejki 59, 60-770 Poznań), poczty elektronicznej (na adres e-mail: konsultacje@ztm.poznan.pl).

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz