POZnań

Zamknięte będzie Otwarte!

Zamknięte sklepy na Świętym Marcinie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Wielu poznaniaków smuci, a może drażni widok wielu lokali, które nie mogą znaleźć najemców. Jest ich dużo choćby na tętniący niegdyś życiem świętym Marcinie. Zamykane są kolejne sklepy, ale rzadko w ich miejsce otwierane są nowe. Dzięki nowej akcji mają szansę odżyć choć na jeden dzień.

Zamknięte sklepy na Świętym Marcinie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Akcja Otwarte na jeden dzień zamienia zamknięty lokal w miejsce tętniące życiem – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, jeden z pomysłodawców – na tyle na ile będzie to możliwe, będziemy wypełniając dane wnętrze różnymi potencjalnymi funkcjami, zawsze innym miejscu i z bliżej nie określoną regularnością.

Pomysłodawcy zapowiadają, że za każdym razem będzie można napić się dobrej kawy, obejrzeć film, ale również wziąć udział w dyskusji o mieście. Będzie też można zwyczajnie przyjść i wyobrazić sobie co by mogło się znajdować w tym miejscu na co dzień – dodaje Jakub Głaz. Warsztat szewski? Bar mleczny? A może jednak bank lub kolejny sklep?

Zamknięte sklepy na Świętym Marcinie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Choć jest wiele niewiadomych jak czas i miejsce, to projekt OTWARTE jest otwarty na każdą osobę interesującą się miastem. Jeśli chcecie być na bieżąco i mniej lub bardziej aktywnie uczestniczyć w tej akcji możecie polubić ją na facebook’u. Profil znajdziecie klikając tutaj.

Za akcją Otwarte stoją Anka Adamowicz, Jakub Głaz, Piotr Libicki, Franciszek Sterczewski, oraz Mariusz Wiśniewski.

Trzymamy kciuki i czekamy na pierwsze otwarcie. Być może będzie to któryś z tych opustoszałych lokali? Być może po takiej akcji niejeden z nich otworzy się ponownie?

Zamknięte sklepy na Świętym Marcinie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Fotografie wykonane w czerwcu 2012 na Św. Marcinie.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz