Aglomeracja POZnań

Mglisty poranek w Poznaniu

Poranna mgła  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Poranna mgła - około godziny 6:30 Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmDzisiejszy poranek znów jest mglisty i zapewne utrudni poruszanie się po drogach. W niektórych miejscach widoczność spadnie poniżej 100 metrów. Problemy mają także pasażerowie na Ławicy.

Trudne warunki panują na drogach całej naszej aglomeracji. Jadąc poza terenem zabudowanym trzeba się liczyć, że momentami widoczność spada do zaledwie kilkunastu metrów, zwłaszcza w pobliżu jezior, oraz lasów. Gęsta mgła utrudniająca jazdę samochodem utrzymywać  się będzie do około 9:0o, a może nawet do 10:00.

Prawdopodobnie gęsta mgła była powodem wypadku, w którym zderzyły się cztery samochody. Doszło do niego nad ranem na ulicy Bukowskiej.

Utrudniona jest także komunikacja na lotnisku Ławica, m.in. nie wystartowały samoloty do Warszawy i Krakowa. Samolot z Londynu zamiast w Poznaniu wylądował w Bydgoszczy.

Poranna mgła - Opera około godziny 6:30 Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Przypominamy, że kierowcy mogą korzystać z tylnych świateł przeciwmgielnych tylko wtedy, gdy widoczność spada poniżej 50 metrów. W innym przypadku mogą oślepiać kierowców jadących z tyłu.

Poranna mgła - ul. Wrocławska około godziny 6:30 Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz