POZnań

Wystartował City Trail – zdjęcia

Grand Prix CITY TRAIL - bieg pierwszy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wystartowała ósma edycja cyklu City Trail w Poznaniu! Linię mety minęło 1219 osób, co oznacza drugi bieg w historii poznańskich zawodów.

Spośród ponad 1200 uczestników, którzy startowali w dzisiejszym biegu najlepszym okazał się Marcin Fehlau – lider klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji CITY TRAIL. Jego czas to 15:35. Wśród pań triumfowała Patrycja Talar, która wynikiem 17:26 poprawiła sześcioletni rekord trasy kobiet.

Patrycja była najlepsza również w letnim biegu – CITY TRAIL onTour, który był zapowiedzią cyklu jesienno-zimowego.

Przed biegiem kilka osób mówiło mi o rekordzie trasy, ale nie brałam tego pod uwagę. Sezon mocnych startów mam już za sobą i cały cykl chciałam potraktować jako element treningu. Tymczasem okazało się, że poprawiłam nie tylko rekord trasy, ale również swój własny na 5km „z ulicy”. Bardzo się z tego cieszę. Niemałe znaczenie miała doskonała pogoda i bardzo dobre warunki na trasie. Myślałam, że wokół Rusałki będzie więcej błota, a tu takie miłe zaskoczenie – podkreśliła po biegu Patrycja. – Ten wynik to na ten moment prawie 100% moich możliwości, ale wiem że stać mnie na więcej. Czy się nie mylę pokaże przyszły sezon.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 350 dzieci.

Edycja 2016/2017 cyklu potrwa do 4 marca 2017. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 19 listopada. Terminy następnych to: 10 grudnia 2016, 21 stycznia 2017, 11 lutego 2017 i wspomniany już 4 marca 2017.

Tekst: City Trail

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz