Wilda

Wyremontowane chodniki na Wildzie

Remont chodników na Wildzie  Foto: ZDM

89 tys. złotych wyniosły koszty remontu chodników na dwóch wildeckich ulicach Fiołkowej i Wierzbięcice. Prace zleciła Rada Osiedla Wilda.

Na ulicy Fiołkowej został wyremontowany chodnik na odcinku od ulicy św. Trójcy do posesji 4a. Prace brukarskie zostały wykonane zarówno po zachodniej stronie ulicy jak i po wschodniej, z tym, że po wschodniej tylko na fragmencie, który znajduje się w administracji ZDM.

Obecny podczas odbioru był radny Marian Krzywosz. – Można tylko żałować, że na nowym chodniku już parkują samochody. Chodniki powinny być przeznaczone wyłącznie dla pieszych.

Na Wierzbięcicach chodnik został wyremontowany po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Krzyżowej do ulicy św. Jerzego.

Remont chodnika był szczególnie potrzebny z uwagi na funkcjonujące tu przedszkole “Pan Kleks”. Dzięki wyremontowanemu chodnikowi rodzice będą mogli bezpiecznie i wygodnie odprowadzić i odebrać maluchy z przedszkola – powiedziała obecna podczas odbioru Katarzyna Napierała reprezentująca Radę Osiedla Wilda.

Podczas odbioru, choć nie było to przedmiotem zadania, postanowiono, że dodatkowo, w pasie zieleni oddzielającej chodnik od jezdni zostaną wykonane przejścia ułatwiające dojście do przedszkola i pobliskiego zespołu szkół.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz