Kórnik

Wybory samorządowe – sąd wydał postanowienie w trybie wyborczym

wybory  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Komitet wyborczy MY Kórniczanie pozwał komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zarzucając rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w ulotkach kolportowanych na terenie Kórnika. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał dzisiaj postanowienie w tej sprawie. To prawdopodobnie jedyny pozew przeciw PiS’owi podczas zakończonej kampanii wyborczej i na dodatek wygrany.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał dzisiaj postanowienie w sprawie prowadzonej pod sygnaturą akt XII Ns 187/18, w którym zakazał KW Prawo i Sprawiedliwość rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w drukowanych materiałach wyborczych w postaci ulotek zawierających stwierdzenia, że Magdalena Kosakowska, kandydatka na burmistrza Kórnika z KWW MY Kórniczanie, ukrywała swoją przynależność partyjną oraz, że zrezygnowała z pełnienia funkcji radnej Miasta i Gminy Kórnik w trakcie kadencji.

 Treść wyroku Sądu znajdziesz klikając tutaj.

Sąd orzekł przepadek wskazanych wyżej materiałów wyborczych oraz zobowiązał KW Prawo i Sprawiedliwość do opublikowania na portalu społecznościowym Facebook orz stronie internetowej PiS Kórnik przeprosin.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz