POZnań

Wybierz najlepszego motorniczego

MPK drzwi otwarte w zajezdni przy ul. Głogowskiej - 04.09.2010 r.  Foto: Paweł Rychter

Swoje obowiązki wykonują zarówno w dzień jak i w nocy, a od sposobu ich pracy zależy bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej – mowa o kierowcach tramwajów, którzy przez 365 dni w roku sterują poznańskimi bimbami. Kilku z nich ma teraz szansę na specjalne wyróżnienie. Konkurs na Najlepszego Motorniczego MPK 2015 trwa!

Do tegorocznej VI edycji Konkursu na Najlepszego Motorniczego MPK Poznań zgłosiło się 26 motorniczych. Po teście teoretycznym wyłoniona została grupa 10 półfinalistów, którzy poddani zostaną obserwacji podczas pracy w następnym etapie. Wśród nich znajdują się 4 kobiety.

Etap obserwacji wewnętrznej przeprowadzany jest od 7 do 30 września 2015. Obserwatorzy działają in cognito w niezależnie od siebie działających zespołach. Pod uwagę będą oni brać w szczególności przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, płynność jazdy i obsługę przystanków, kulturę osobistą i estetykę miejsca pracy oraz stosunek do pasażerów.

Należy pamiętać, że obserwacja biegnie dwutorowo. Pierwsza przeprowadzana jest przez tajemniczych klientów, którzy mają za zadanie sprawdzić umiejętności motorniczych pod względem praktycznym. Druga opiera się na obserwacji samych pasażerów, których chcielibyśmy zaprosić do głosowania. To właśnie oni, za pośrednictwem naszej strony, wybiorą Najsympatyczniejszego Motorniczego MPK. W ten sposób sami staną się jury – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Jak rozpoznać motorniczego, który bierze udział w konkursie? Na drzwiach wejściowych do jego kabiny, znaleźć można specjalny plakat, który zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat plebiscytu. Szczegółową listę kandydatów oraz formularz do głosowania znaleźć można również na stronie MPK.

Finał konkursu odbędzie się 3 października. Podczas wydarzenia kandydaci na tytuł Najlepszego oraz Najsympatyczniejszego Motorniczego MPK popiszą się umiejętnościami zawodowymi na placu manewrowym. Oceniana będzie też umiejętność płynnej jazdy czy precyzja zatrzymywania tramwaju. Po pokazie wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz