BizNews

Wsparcie dla otwierających ogródki gastronomiczne

Stary Rynek - ogródki  Foto: lepszyPOZNAN - S9+

Dwa etapy znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa już zostały wprowadzone pod koniec kwietnia i w pierwszych dniach maja. W kolejnym kroku otwarte mają zostać ponownie m. in. zakłady fryzjerskie oraz restauracje, kawiarnie i bary. Być może, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, stanie się to 18 maja.

Restauracje będą mogły prawdopodobnie przyjmować gości tylko w ogródkach. Choć są to nadal informacje nie potwierdzone oficjalnie przez rząd, tak jak nie są też znane obostrzenia sanitarne, którymi mieliby się kierować przedsiębiorcy, Miasto Poznań przygotowuje się do wsparcia restauratorów.

Estrada Poznańska i Zarząd Dróg Miejskich, które administrują przestrzeń przeznaczoną pod taką działalność, przygotowują już możliwe do wprowadzenia rozwiązania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania – jestem także po rozmowie z radnymi Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą wesprzeć działania przedsiębiorców, prowadzących działalność gastronomiczną.

Procedury, które należy spełnić, by otworzyć ogródek, zostaną uproszczone tak, aby były jak najmniej kłopotliwe dla restauratorów. W planach są też ulgi finansowe. Będzie to np. minimalna, symboliczna opłata w pierwszych 30 dniach działalności i znaczące rabaty w kolejnych miesiącach.

Wszystko to ma wspomóc przedsiębiorców i zachęcić ich do otwierania ogródków gastronomicznych. Szczegóły mają zostać przedstawione w najbliższych dniach, jeśli rząd potwierdzi uruchomienie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń.

Oczywiście szukając uproszczonych zasad funkcjonowania barów, kawiarni i restauracji musimy pamiętać o bezpieczeństwie i dobrych sąsiedzkich relacjach – dodaj Mariusz Wiśniewski.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN - S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz