Ławica

WOŚP pięknie gra na Ławicy

26. Finał WOŚP z Goldenami w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Finał odbywa się w tym roku później, niż zazwyczaj, gra też bardziej kameralnie ze względu na pandemię. Wszystko wskazuje jednak na to, że grać będzie równie głośno i skutecznie jak w latach poprzednich.

Także dzisiaj trzeba zachować dystans, ale tego dnia chęć pomocy zbliżać nas będzie w niezwykły sposób. Bez względu na to, jaką fundację i jaki szczytny cel będziemy wspierać. Może to być WOŚP, Caritas bądź inna instytucja.

Zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze, dlatego większość wydarzeń odbędzie się w przestrzeni miejskiej, w różnych lokalizacjach, by nie gromadzić ludzi, ale zachęcić ich do wspólnego grania – podkreśla Tamara Briańska Szefowa Sztabu Ławica – po raz pierwszy organizujemy taki Finał, w którym chcemy zaoferować atrakcyjne wydarzenia, ale tym samym nie zachęcić do masowego zgromadzenia. 

Wolontariusze od rana w tę słoneczną, ale mroźną niedzielę zbierają bejmy do puszek czy do e-puszek. Witajcie ich ciepłym uśmiechem!

Sztab WOŚP zorganizował finałowy Sztabowóz, czyli multmedialną ciężarówkę, która jest wyjątkowa i kosmiczna. Ten niezwykły pojazd wyjedzie na ulice miasta o godzinie 12:00.

Dobra muzyka, światło i multimedia będą na pewno miłą atrakcją tego dnia – dodaje Tamara Briańska – zaprosiliśmy wielu gości, a gospodarzami będą znani w Poznaniu dziennikarze muzyczni.

Sztabowóz wyjedzie spod stadionu przy Bułgarskiej i przejedzie ulicami Grunwaldzką, Roosevelta, Św. Marcinem, Al. Niepodległości, Matyi, przez most Dworcowy i dalej przez m. in. Bukowską na stadion.

Będzie także Rowerowy zawrót głowy czyli maraton rowerowy stacjonarnie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, turnieje szachowe, na ulicach Poznania podziwiać też będziemy mogli piękne, zabytkowe samochody, a przy Stadionie Miejskim różnymi smakami kuszeni będziemy podczas Marathon Food Truck Drive-In. To największy food truck Europy, na który zapraszamy od 12:00 do 20:30.

Za wrzut do puszki, głodni poznaniacy będą mogli dostać się do food trucka zakupić pyszną szamę = zachęca Tamara Briańska – wolontariusze oczywiście jedzą za darmo!

Zachęcamy również do wzięcia udziału w grze miejskiej Znajdź serce w Poznaniu. W najważniejszych, najpiękniejszych i subiektywnie dla Sztabu Ławica najlepszych miejscach miasta zostanie umieszczonych 6 serc.

Spacerowicze, którzy znajdą wszystkie i przejdą lub przejadą całą trasę od serca do serca, sfotografują lub sfilmują wszystkie punkty, wrzucą zdjęcia i filmiki na swój publiczny FB lub Instagram z naszym #trasaserc, #sztablawica, będą mogli liczyć na słodkie gadżety. Podpowiadamy, że serc należy szukać w okolicy MTP, na Placu Wolności, Stadionu Poznań, Malty, CK Zamek i przy Sztabie Ławica.

Światełko do nieba rozpocznie się o 19:40 i będzie transmitowane online – z dziedzińca Urzędu Miejskiego. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Ostrowska. O godzinie 20:00. świetlne serce zaświeci w niebo, przesyłając najlepsze poznańskie wibracje, prosto do dobrych aniołów.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz