Ławica

Młodzi mistrzowie kodowania

Komputery, smartfony i tablety są częścią życia niemal każdego nastolatka i dziecka. Jak wykorzystać tę technologię nie tylko do zabawy, ale też do nauki? Odpowiedź na to pytanie znalazła chyba nauczycielka ze szkoły podstawowej na Ławicy.

Szkoła Podstawowa nr 58 od wielu lat wyróżnia się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w niej nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań – przekonują pracownicy szkoły.

Szkoła im. Jerzego Kukuczki znajduje się w tej chwili w gronie 31 najlepszych szkół podstawowych w Polsce będących Mistrzami Nowoczesnej Edukacji. Realizowane są tutaj m. in. programy Szkoła z klasą 2.0 czy Mistrzowie Kodowania. Według oceny Ministerstwa Edukacji Narodowej jest jednym z liderów tzw. dobrych praktyk w Polsce. Uczniowie mogą korzystać niemal z 200 komputerów i pracowni informatycznej Laboratorium Samsunga.

Dzięki programowi edukacyjnemu Mistrzowie Kodowania dzieci łatwiej angażują się w zajęcia i skupiają uwagę, gdy korzystają z interaktywnych narzędzi, takich jak interaktywny monitor – przekonują jego pomysłodawcy – nauka staje się wtedy bardziej efektywna, a dzieci chętniej ze sobą współpracują.

Reportaż o tym programie realizowanym w poznańskiej szkole opublikowano w pierwszych dniach listopada. Do tej chwili obejrzano go w Internecie już ponad 121.000 razy.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz