POZnań

Włoskie gitary skradzione w Niemczech odnalazły się w Poznaniu

W kwietniu podczas targów Musikmesse we Frankfurcie nad Menem, ze stoiska włoskiej firmy produkującej wysokiej klasy gitary skradziono 12 ręcznie robionych instrumentów oraz 6 sztuk sprzętu nagłaśniającego. Właściciele  o wszystkim poinformowali niemiecką policję oraz zaczęli szukać swojej własności. Sprawdzając oferty w Internecie odnaleźli ogłoszenie o gitarze, podobnej do jednej ze skradzionych. Tropy doprowadziły policję do… Poznania.

Wówczas, w ramach współpracy międzynarodowej, do poszukiwań sprawców kradzieży włączyli się poznańscy policjanci, którzy wytypowali sprawców przestępstwa. Podejrzanymi okazali się pracownicy firmy zajmującej się rozstawianiem stanowisk dla wystawców podczas targów. To mieszkańcy Wielkopolski w wieku od 30 do 40 lat.

Policja przekazuje odzyskany sprzęt muzyczny

Jak się okazało skradziony sprzęt sprawcy wystawiali do sprzedaży na portalach internetowych lub sprzedawali przypadkowym osobom za kilkaset złotych.

Policjanci, w wyniku przeprowadzonych działań odzyskali 5 gitar i 5 sztuk sprzętu nagłaśniającego. Łączna wartość odzyskanego mienia to przeszło 100 tysięcy złotych. Za kradzież odpowie 7 mężczyzn. Grozi im nawet 5 lat więzienia. 5 osób, które skradziony sprzęt zakupiły usłyszały zarzut paserstwa.

Właściciele gitar to obywatele Włoch. Wczoraj swoją własność odebrali od poznańskich policjantów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz