POZnań

Termy Maltańskie chwalą się wynikami

Termy Maltańskie - zjeżdżalnia  Foto: Termy Maltańskie / facebook

Termy Maltańskie po raz drugi z rzędu pobiły rekord frekwencji w wakacje. Przez 2 miesiące 2015 roku Kompleks odwiedziło prawie 230 tysięcy osób. Spółka poprawiła też wynik finansowy.

Aquapark zanotował kolejne rekordy liczby odwiedzających. Prawie 230 tysięcy amatorów wodnej rozrywki odwiedziły Termy Maltańskie podczas mijających wakacji. Szczególnie udany był sierpień, który okazał się najlepszym miesiącem od momentu otwarcia obiektu.

W tym czasie pojawiło się ponad 125 tysięcy osób. Był to wynik lepszy o 15 tysięcy od poprzedniego, który miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Jednocześnie padł rekord pod względem najlepszej frekwencji tygodniowej.

W dniach od 3 do 9 sierpnia Kompleks odwiedziło aż 33 tysiące osób i pierwszy raz przekroczono liczbę 30 tysięcy. Dodatkowo, organizowane w Termach Maltańskich półkolonie przyciągnęły prawie 600 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. To najlepszy wynik od momentu otwarcia obiektu.

Wpływ na tak wysoką frekwencję miała pogoda oraz dodatkowe atrakcje, które pojawiły się w Termach Maltańskich. Po raz kolejny dużą popularnością cieszyła się akcja Aktywne Lato, trwająca przez całe wakacje. Strzałem w dziesiątkę okazało się poszerzenie plaży zewnętrznej i stworzenie słonecznego tarasu. Poznaniacy docenili też wakacyjną promocję 30 minut gratis, która stanowiła ponad 10% sprzedanych biletów.

Wzrost liczby osób odwiedzających, która z roku na rok jest coraz wyższy przełożył się na dobry wynik finansowy spółki. W porównaniu z rokiem 2014 nieznacznie zwiększyły się koszty, a przychody firmy wzrosły o prawie 3 miliony złotych w pierwszych 7 miesiącach roku, co dało zysk ponad 1,5 miliona złotych. To najlepszy wynik finansowy spółki od otwarcia Kompleksu – informuje Łukasz Kubiak z działu PR Term Maltańskich

Plaża w Termach Maltańskich

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz