Aglomeracja

Witaj nasza droga szkoło!

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana  Foto: UMiG Swarzędz

Szkoły są jeszcze puste, ale uczniów i ich rodziców można teraz spotkać w sklepach. To już ostatnie chwile, by skompletować szkolną wyprawkę, a ta niestety będzie droższa, niż rok temu.

Jak duże są to różnice i ile można zaoszczędzić bejmów kupując w różnych sklepach? Sprawdzili to eksperci z aplikacji PanParagon. Przeanalizowali ceny w najpopularniejszych sklepach i podpowiadają, gdzie najtaniej skompletujemy wyprawkę do szkoły. Pod lupę wzięli ceny w sieciach Carrefour, Kaufland, Lidl czy Biedronka.

Koniec sierpnia to czas na kompletowanie wyprawki szkolnej i to właśnie artykuły wchodzące w jej skład stały się przedmiotem naszego najnowszego badania – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon – na podstawie kilkudziesięciu tysięcy paragonów sprawdziliśmy w jakich sklepach można najtaniej kupić rzeczy niezbędne do nauki.

Na liście szkolnych zakupów znalazły się podstawowe produkty szkolne takie jak zeszyt, kredki ołówkowe, nożyczki, blok techniczny i rysunkowy, teczka, klej w sztyfcie, farby plakatowe, gumka do ścierania, długopis żelowy niebieski, ołówek, plastelina oraz linijka.

Najtańsze zakupy można było zrobić w sklepach Carrefour, gdzie za 13 ujętych w badaniu produktów szkolnych zapłacilibyśmy nieco powyżej 55,00 zł. Na drugim miejscu znalazł się Lidl, w którym wyprawka kosztowała 56,80 zł. O zaledwie 17 groszy więcej, a więc 56,97 zł, trzeba było zapłacić w Biedronce. Najdroższy w zestawieniu okazał się Kaufland, w którym nasza szkolna wyprawka kosztowała 68,14 zł.

W zależności od tego, do jakiego sklepu udamy się na wyprawkowe zakupy można więc zaoszczędzić sporą kwotę – podkreśla Antonina Grzelak – różnica za taki sam koszyk zakupowy wynosi maksymalnie około 13,00 zł.

Wyniki przedstawiają najtańsze ceny analizowanych artykułów w poszczególnych sklepach w okresie od 1 do 20 sierpnia.

Wyprawka szkolna gdzie najtaniej Zestawienie sklepow Foto: Panparagon
Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz