Aglomeracja

Wietrzna noc, wietrzna niedziela

Skutki nocnej wichury w Nowym Zoo (30.01.2022)  Foto: Nowe Zoo

Za nami bardzo wietrzna noc. Taka aura ma się utrzymać również w niedzielę. W samym Poznaniu nie ma poważnych szkód, ale strażacy muszą interweniować w wielu miejscach naszej aglomeracji, usuwając skutki silnej wichury.

Porywisty wiatr, jaki przechodzi przez Polskę, w Poznaniu nie wywołał tej nocy żadnych poważnych szkód w infrastrukturze miejskiej – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta – jedynie poprzewracało kilka znaków drogowych, jedna z wiat tramwajowych uszkodzona, kilka wyłączonych sygnalizacji na skutek przerw zasilania.

Wszystkie te szkody na bieżąco usuwane są przez służby miejskie i służby techniczne. Skutki wichury widoczne są między innymi w Nowym Zoo, dlatego jest ono zamknięte dla zwiedzających w niedzielę.

Zwierzęta są bezpieczne, nikomu nic się nie stało – informują pracownicy Nowego Zoo – przewróciło się kilka drzew, zniszczonych jest kilka ogrodzeń wybiegów zewnętrznych, są już naprawiane, kilka dróg jest nieprzejezdnych na naszym terenie.

Od rana trwa sprawdzanie całego terenu, by upewnić się, że wszystkie drzewa i nadłamane konary są usunięte.

Choć w Poznaniu nie doszło do poważniejszych strat, to i tak strażacy mieli sporo zgłoszeń indywidualnych.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie – podkreśla Mariusz Wiśniewski – prosimy zachować nadal ostrożność, ponieważ ta pogoda ma się utrzymać również w niedzielę.

Niebezpieczny wiatr wymusił także zmianę planów Wielkiego Finału WOŚP w Poznaniu. Wszystkie zaplanowane wydarzenia na scenie pod Stadionem Miejskim zostaną przeniesione do klubu muzycznego B17, znajdującego się na terenie stadion. To właśnie tutaj odbędą się koncerty i licytacje.

Użyte w artykule zdjęcia: Nowe Zoo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz