Artykuł sponsorowany

Wielkopolska dla przedsiębiorców

Poznan Centrum  Foto:

Województwo wielkopolskie jest najszybciej rozwijającym się regionem w kraju. Stolica województwa – Poznań, zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem wytworzonego Produktu Krajowego Brutto. Wielkopolska oferuje przedsiębiorcom wysoko rozwiniętą infrastrukturę drogową oraz rozbudowane zaplecze lokalowe, ważne dla sprawnego przebiegu procesów logistycznych przedsiębiorstwa. 

W Wielkopolsce szeroko dostępne są biura o wysokim standardzie oraz magazyny do wynajęcia w Poznaniu i okolicy. Sama stolica wielkopolski oraz jej obrzeża stanowią dogodną lokalizację dla magazynu, hali produkcyjnej lub centrum logistycznego firmy. Wiele z nich znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której przedsiębiorstwa mogą prowadzić działalność na preferencyjnych warunkach.

Transport i komunikacja w Wielkopolsce

Wielkopolska znajduje się niedaleko granicy z Niemcami, jednocześnie jest doskonale skomunikowana z innymi regionami Polski. Przez Poznań przebiega polski odcinek trasy europejskiej E30, czyli autostrada A2, oraz 4 drogi krajowe: nr 5, nr 11, nr 32 oraz nr 92.

W Poznaniu mieści się też jeden z ważniejszych polskich dworców kolejowych, można z niego dotrzeć do wszystkich większych miast w Polsce, kursują stąd też pociągi do Berlina, Moskwy i Amsterdamu.

Międzynarodowy port lotniczy w podpoznańskiej Ławicy obsługiwany jest przez czołowych europejskich przewoźników, m.in. Lufthansę, WizzAir i Ryanair, oraz LOT. Można stąd bezpośrednio dolecieć do Gdańska i Warszawy, a także do miast w Anglii, Szkocji i Irlandii, do Skandynawii, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, a także do greckiego Korfu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz baza hotelowa Wielkopolski

Międzynarodowe Targi Poznańskie to najdłużej działający, bo od 1921 r., w Europie organizator targów. Obecnie mają 55% udziałów w rynku targów w Polsce. Targi oferują wystawcom m.in. 16 klimatyzowanych pawilonów, 2000 miejsc parkingowych oraz nowoczesną, multimedialną salę konferencyjną na 2000 osób.

W regionie znajduje się wiele obiektów turystycznych, odpowiednich, żeby zorganizować w nich konferencję lub spotkanie biznesowe. Liczne atrakcje turystyczne, do których należą m.in. Ostrów Lednicki, jeden z najważniejszych piastowskich grodów z II poł. X w., malownicze zamki, rezerwaty przyrody oraz jeziora, zapewnią rozrywkę i odpoczynek po pracy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz