Artykuł sponsorowany

Prowadzenie księgowości to nie wszystko – sprawdź ofertę biur rachunkowych

Biuro - spotkanie  Foto: Whitepress

Prowadzisz własną działalność i zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym? Pamiętaj, że jego oferta wcale nie powinna się ograniczać do prowadzenia księgowości. Znacznie więcej zyskasz, jeśli wybierzesz firmę księgową, która proponuje coś więcej.

Sprawą oczywistą jest, że prowadzenie księgowości to podstawa oferty, jaką posiadają biura rachunkowe. Przejmują na siebie ten obowiązek, dzięki czemu przedsiębiorca może w większym stopniu skoncentrować się na rozwijaniu własnej działalności, choćby poprzez docieranie do nowych klientów czy wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

W tym przypadku liczy się profesjonalizm świadczonych usług. Biura rachunkowe powinny zatrudniać indywidualnych księgowych z rozległą wiedzą oraz doświadczeniem. Dzięki temu będą w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi rozliczeniami. Dobrze, jeśli biura rachunkowe będą w stanie reprezentować interesy klienta przed urzędem skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To ważne, ponieważ stres związany z tego typu sytuacjami jest naprawdę ogromny.

Na jakie dodatkowe usługi można liczyć?

Oferta biur rachunkowych coraz częściej nie ogranicza się do prowadzenia księgowości. Wynika to przede wszystkim z faktu sporej konkurencji w tej branży. Dodatkowe usługi to wyjście naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom przedsiębiorców. Czego więc można oczekiwać?

Doradztwo ekspertów

Większe biura rachunkowe zatrudniają nie tylko indywidualnych księgowych, ale również innych specjalistów. Dzięki temu mogą świadczyć dodatkowe usługi doradcze (w cenie lub płatne osobno). W ten sposób przedsiębiorca może rozwiać wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, zarówno w kwestii podatków czy prawa. Wśród najczęściej zatrudnianych specjalistów przez biura rachunkowe są: radcy podatkowi oraz prawnicy.

Istnieją także biura rachunkowe, które zatrudniają dodatkowo specjalistów do spraw bankowości. Dzięki nim firma może uzyskać cenne informacje dotyczące atrakcyjnych produktów bankowych dostosowanych do specyfiki i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Wystarczy określić oczekiwania, by ekspert przeanalizował chociażby wszystkie dostępne lokaty i wybrał rozwiązanie, jakim jest lokata overnight – jeśli przedsiębiorca wyraził chęć skorzystania z lokaty “pracującej w nocy” z korzystnym oprocentowaniem.

Usługi finansowania firm

Ciekawą usługą dodatkową, jeśli chodzi o biura rachunkowe, jest opcja finansowania przedsiębiorstw. Polega to na analizowaniu ofert poszczególnych banków pod kątem kredytów i wskazywanie najbardziej korzystnych rozwiązań. Specjaliści porównują np. kredyty obrotowe czy inwestycyjne, a następnie wybierają opcję precyzyjnie dostosowaną do oczekiwań przedsiębiorstwa oraz jego zdolności finansowej.

Pomoc w zakładaniu firmy

Niektóre biura rachunkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nowych przedsiębiorców. Decydując się na współpracę, właściciele firm otrzymują wsparcie już na początku drogi. Biuro księgowe nie tylko doradza pod kątem wyboru korzystnej formy prawnej, formy opodatkowania, ale również zapewnia pomoc podczas zakładania firmy. Pomaga przejść szybko i bez stresu przez proces rejestracji, mogąc nawet reprezentować interesy klienta, gdy otrzyma upoważnienie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz