Aglomeracja

Wielkopolska: 2 osoby zmarły z powodu Covid-19

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

W Wielkopolsce jest 12 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju badania laboratoryjne dały pozytywny wynik u 337 osób.

Osoby, u których potwierdzono zakażenie to mieszkańcy województw śląskiego (150), małopolskiego (61), mazowieckiego (58), łódzkiego (18), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (9), podlaskiego (7), podkarpackiego (6), lubuskiego (4), lubelskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (2), zachodniopomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1) i opolskiego (1). Niestety z powodu Covid-19 zmarło w Polsce 5 osób.

W naszym województwie zmarła 77-letnia mieszkanka powiatu tureckiego, która przebywała w Wojewódzkim Szpitalu w Koninie, a w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zmarł 86-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

Osoby z Wielkopolski, u których ostatniej doby potwierdzono, są w wieku od 25 do 80 lat. To mieszkańcy powiatów konińskiego (4), tureckiego (2), a także ostrowskiego (1), pilskiego (1) i wągrowieckiego (1). Tylko dwie z tych osób przebywa w izolacji domowej, a pozostałe w szpitalach w Koninie (4) i Poznaniu (4), a kolejne 2 w poznańskim izolatorium.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3.596 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 195 osób zmarło, a 2.527 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz