Aglomeracja

Co z powrotem do szkół?

Szkoła  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Czy zajęcia w szkołach rozpoczną się wraz z początkiem września? Decyzja o tym, czy uczniowie zaczną nowy rok szkolny w klasach, czy nadal w formie zdalnej, powinna zapaść 2 tygodnie przed końcem wakacji. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni.

Wszystko będzie oczywiście zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił dzisiaj podczas rozmowy w radiowej Trójce, że trudno mu w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy – stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia.

W podobnym tonie wypowiadał się jeszcze w ubiegłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski, który napisał na Twitterze: Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół.

Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować – pisał Piontkowski – ważna będzie również rola kuratora.

Nowa szkoła podstawowa w Poznaniu Foto: Stowarzyszenie Sternik

(PAP) kmz/ joz/

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz