Aglomeracja

Wielkopolscy harcerze po raz kolejny przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Poznania

Betlejemskie Światło Pokoju  Foto: materiały prasowe / UMP

Po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju będzie mogło zagościć w domach wszystkich Poznanianek i Poznaniaków. Harcerze z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP przekażą Światło z Betlejem mieszkańcom miasta w niedzielę 18 grudnia 2022 r.

Co roku w grudniu skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania, Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia najpierw do Wiednia, a następnie – niesiony rękoma skautów – przybywa do Słowacji. To właśnie tam wielkopolscy harcerze uczestniczą w uroczystym przekazaniu Ognia.

Msza św. z przekazaniem Światła reprezentacjom jednostek harcerskim odbędzie się o godzinie 15:00, następnie, około godziny 16:00 zapraszamy mieszkańców Poznania na dziedziniec Urzędu Miasta by tam przyjęli braterską iskrę.

Od niedzieli 18 grudnia Światło roznoszone będzie w całej Wielkopolsce. Na specjalnej stronie powstaje wielka internetowa mapa światła (swiatlo.zhp.pl/mapa-swiatla), na której zobaczyć można, gdzie odbywa się przekazanie BŚP oraz gdzie można przyjść, aby zapalić swoją świecę. Po dotarciu do Poznania Betlejemskie Światło Pokoju trafi nie tylko do hufców i jednostek harcerskich, ale także dzięki poznańskim harcerzom do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. 

Hasło BŚP 2022

Hasłem tegorocznej akcji przekazania BŚP jest „Światło dla Ciebie”. Dziś potrzeba jak nigdy odważnych i rozsądnych ludzi, aby ogień wojny zastępowali Światłem Pokoju. To dla harcerzy wyjątkowa możliwość, aby poprzez służbę Bogu, Polsce i ludziom dawać innym nadzieję na pokój. Sami jednak muszą mieć pokój w sobie. Tak jak Światło: gdy je masz, możesz dać je innym. Dlatego ważne jest, żebyś miał Światło w sobie. Żebyś miał wiarę w Jezusa, który przynosi pokój i nadzieję rodząc się w Betlejem. Daj to Światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz, że niczego Ci nie ubędzie. Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość podobnie jak światło — gdy się nimi dzielisz, one się mnożą. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz