POZnań

Wielka akademicka inauguracja

Poznańska inauguracja akademicka  Foto:

Pierwsza w Polsce wspólna inauguracja akademicka wszystkich publicznych szkół wyższych miasta odbędzie się w Sali Ziemi MTP pierwszego października Jej honorowym gościem będzie prezydent RP Bronisław Komorowski. Nikt jak dotąd w Polsce nie podjął się organizacji podobnego przedsięwzięcia. W wydarzeniu udział weźmie 8 uczelni, będą wystąpienia ale także występy artystyczne.

Poznańska inauguracja akademickaWspólna Inauguracja to kolejny znaczący krok na drodze do dalszej integracji poznańskiego środowiska naukowego, mówi profesor Bronisław Marciniak. Rektor UAM podkreśla, że wszystkim szkołom wyższym powinno przede wszystkim zależeć na partnerstwie w zakresie badań naukowych i dydaktyki.

Dla władz miasta inauguracja z udziałem prezydenta Rzeczypospolitej to wydarzenie symboliczne.

Pierwszego października poznańskie środowisko naukowo-akademickie pokaże całej Polsce na czym polega współpraca. To jeszcze bardziej zintegruje Poznań i wypromuje nasze miasto, mówi prezydent Ryszard Grobelny.

Dziś miasto zaprezentowało plakat inauguracji, którego autorem jest prof. Eugeniusz Skorwider. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego podkreśla, że jego „intencją była synteza człowieka-rektora jako symbolu akademickości z insygniami, które z kolei łączą elementy Miasta Poznania i informacje o rozpoczynanym roku akademicki. Plakat zgodnie z zasadami jest prosty i ciekawy, a do tego szanuje inteligencję widza”

Poznańska Inauguracja Akademicka rozpocznie się o godzinie 11.00 w Sali Ziemi MTP.

Sala Ziemii MTP Foto: MTP/facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz