K U L T U R A

Wieczór z Włoskim Akcentem

Opera da Camera di Roma  Foto: materiały prasowe / operadacameradiroma.com

Szykuje się piękny koncert dla wielbicieli muzyki klasycznej. Trzej włoscy tenorzy i sopranistka wystąpią w kościele św. Kazimierza w Poznaniu w sobotę 18 września o godzinie 20:00.

Emilia Diakopoulou, Emanuele Servidio, Alessandro Dimasi oraz Massimiliano Drapello, to soliści Rzymskiej Opery Kameralnej, którzy przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Podczas koncertu usłyszymy arie operowe z takich oper jak “Tosca”, “La Traviata, “Rigletto” i “Turandot”, pieśni neapolitańskie: “O sole mio”, “Mamma”, “Torna a surriento” oraz melodie włoskiej muzyki filmowej. W programie nie zabraknie wykonania “Czterech pór roku” wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego.

Opera da Camera di Roma – Rzymska Opera Kameralna została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast. W latach 2018 – 2020 muzycy Opera da Camera di Roma występowali gościnnie w Polsce.

The 3 Tenors & Soprano – Wieczór Z Włoskim Akcentem

Kościół św. Kazimierza, ul. Bydgoska 4B
sobota, 18 września, godzina 20:00

Bilety w cenie od 75 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / operadacameradiroma.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz