POZnań

Wiec Konfederacji nie odbędzie się przy Enea Stadionie

Stadion Miejski  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W piątek przy Enea Stadionie miał się odbyć wiec wyborczy Konfederacji. To już było kolejne miejsce do którego trafili organizatorzy wydarzenia. Wcześniej miało się ono odbyć na targach, na placu Wolności czy na placu Kolegiackim. Jak podaje spółka zarządzająca stadionem tam też nie może się on odbyć.

Władze spółki Stadion poznań wydały oświadczenie.

Władze Spółki Stadion Poznań oświadczają, że wiec polityczny, który miał odbyć się dnia 15 września br. o godzinie 19.00 na parkingu przed miejskim obiektem sportowym, nie odbędzie się.

Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że w dniu 17 września 2023 roku w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy na terenie stadionu odbędzie się impreza masowa – mecz piłki nożnej pomiędzy Wartą Poznań a Lechem Poznań, w związku z którym Spółka i podmioty prowadzące ww. kluby spełnić muszą szereg wymogów określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, dotyczących organizacji imprez masowych, jak również wymogów sprecyzowanych przez organy władzy publicznej oraz Policję i Straż Pożarną. Stąd organizacja wydarzenia politycznego, z pojawiającymi się z przestrzeni
publicznej w ostatnich godzinach informacjami o możliwych kontrmanifestacjach, tuż przed imprezą masową, jest niemożliwa.
O powyższym, strona zainteresowana została powiadomiona stosownym pismem w dniu 14 września.

Stadion Poznań Sp. z o.o.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz