SieBuduje Swarzędz

Wiadukt w Swarzędzu prawie gotowy

Nowy wiadukt w Swarzędzu  Foto: UMiG Swarzędz

Nowy wiadukt w Swarzędzu Foto: UMiG SwarzędzJadąc od strony Kostrzyna drogą numer 92 można przed Swarzędzem zobaczyć budowany, kolorowy wiadukt nad torami kolejowymi. Jego budowa dobiegła już praktycznie końca. Teraz czas na kolejny etap całej inwestycji.

Na całym odcinku łączącym ul. Rabowicką z drogą krajową nr 92 położono ostatnie warstwy asfaltu tak na jezdni jak i na sąsiadującej z nią ścieżce rowerowej. Ostateczne odbiory wykonanych robót oraz reszta formalnych procedur zostały zaplanowane na sierpień.

Kolejny etap tej inwestycji to przebudowa samej ul. Rabowickiej, budowę skrzyżowania z drogą krajową nr 92 i zamontowanie na nim sygnalizacji świetlnej. Zbudowane zostaną także tak zwane drogi serwisowe. Firma, która wygrała przetarg na te prace wykona je za niespełna 9.624.000 złotych. Wszystko ma być gotowe we wrześniu 2014 roku, jeśli oczywiście nie wydarzy się nic co w tym przeszkodzi.

Dzięki całej tej inwestycji zyskać mają mieszkańcy Swarzędza. Nowe połączenie ma odkorkować wiadukt i sąsiednie skrzyżowanie ul. Polnej z drogą krajową nr 92. Ciężarówki obsługujące firmy przy ul. Rabowickiej od przyszłego roku mają omijać centrum miasta.

Nowy wiadukt w Swarzędzu Foto: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz