Sport

Weekendowy Turniej Go

Gra Go  Foto: Marek Kamiński

Gra Go Foto: Marek KamińskiGo to jedna z najstarszych gier planszowych na świecie, która rozwija u zawodnika umiejętności przewidywania i planowania oraz wzmacnia podejście strategiczne. Latem odbędzie się w Polsce Europejski Kongres Go na który przyjedzie ponad 1.000 goistów z Europy i Azji. W najbliższy weekend będzie natomiast ostatnia okazja, by wystartować w zawodach i zdobyć ostatnie wolne miejsca w Lidze Młodych Mistrzów.

Turnieje kwalifikujące do Finału Ligi Młodych Mistrzów odbędą się w Poznaniu w sobotę i niedzielę. Pula nagród wyniesie minimum 4.000 złotych.

Serdecznie zapraszamy do udziału lub, jeśli nie czujecie się na siłach, obejrzenia turnieju – zachęca Małgorzata Wasilewska z  Polskiego Stowarzyszenia Go – będzie okazja wesprzeć mentalnie mistrzów przy pracy, a szczególnie zachęcamy rodziców z dziećmi i samych dorosłych na niedzielne rundy, które rozpoczną się o godzinie 10:00.

Dodaje również, że gra go, zwana inaczej baduk, budzi zainteresowanie zarówno przedszkolaków, jak i licealistów czy studentów. Dorośli, którzy ją odkrywają, z sukcesami przenoszą filozofię i zasady na codzienne życie. Każdy odnajduje w niej coś dla siebie i to jest tajemnica niesłabnącej popularności tej gry.

Gra rozpoczyna się od pustej planszy, która wygląda jak jednokolorowa szachownica, a celem gry jest otoczenie terenu większego niż teren przeciwnika, a więc nieco inaczej niż w szachach, dla których celem jest mat – wyjaśnia Małgorzata Wasilewska.

Poznaniacy grający w Go spotykają się regularnie na spotkaniach, które organizuje Wielkopolski Ośrodek Go Honte. Klubowicze doskonalą na nich swoje umiejętności grając między innymi z reprezentantami Polski na arenie międzynarodowej.

Każdy chętny do gry witany jest z otwartymi ramionami – przekonuje Małgorzata Wasilewska – nie musisz nic umieć, by dołączyć.

Zapraszamy na Turniej kwalifikujący do Finału Ligi Młodych Mistrzów, który odbędzie się w Poznaniu w siedzibie firmy Cognifide (ul. Murawa 12-18) w sobotę i niedzielę od godziny 10:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz